Erbakan, Erdoğan'dan desteğini çekti

Haber Global'de yayınlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze programına katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, daha önce cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması durumunda Erdoğan'a destek vereceklerini açıkladıklarını ancak gelen tepkiler üzerine bu karardan vazgeçtiklerini belirtti.

SHABER3.COM

cumhuriyet.com.tr'de yer alan habere göre Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Haber Global ekranlarında yayınlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze programına konuk oldu.

''BAŞIMIZA GELMEYEN KALMADI''

Daha önce yaptığı cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması durumunda Erdoğan'a oy verecekleri yönündeki açıklama hakkında konuşan Erbakan, söz konusu ifadelerin parti içinde tepki ile karşılandığını söyledi.

''Kılıçdaroğlu ile Erdoğan kalırsa Erdoğan'a destek veririz demiştik ama başımıza gelmeyen kalmadı'' diyen Erbakan, ''Bu konuda rahatsızlıklar oluştu. Biz böyle bir şey olsa bile Erdoğan'a destek olmayacağız deme noktasına geldik'' ifadelerini kullandı.

''DESTEKLEMEME YOLU HAYIRLI OLACAK''

Oluşan tepkinin ardından seçimlerin ikinci tura kalması halinde iki tarafa da oy vermeyeceklerini belirten Erbakan, ''Teşkilatlarımızdan ve üyelerimizden tepki geldi. Bu kadarını biz de beklemiyorduk. İki tarafı da desteklememe yolu daha hayırlı olacak'' diye konuştu.
<< Önceki Haber Erbakan, Erdoğan'dan desteğini çekti Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER