Erdoğan Saadet'i bunalttı: Bu kez gizli görüştü

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) medya havuzunda yer alan Hürriyet gazetesinin yazarı Abdulkadir Selvi, AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın cumartesi günü kameralardan uzak bir şekilde Nedim Urhan'ı ziyaret ettiğini kaydetti. Selvi, "Erdoğan, Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı'nda yer almasını istiyor." ifadelerine yer verdi.

SHABER3.COM

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) medya havuzunda yer alan Hürriyet gazetesinin yazarı Abdulkadir Selvi, bugün yayımlanan makalesinde çarpıcı bir iddiaya yer verdi.

Makalede, "Erdoğan cumartesi günü İstanbul’da kameralardan uzak bir ziyarette bulunuyor. Erdoğan’ın ziyaret ettiği ismin Milli Görüş içerisinde ciddi bir saygınlığı var. Milli Nizam Partisi’nin kuruluşundan bu yana Erbakan’ın yanında yer almış ve hâlâ Saadet Partisi çizgisinde devam eden birisinden söz ediyoruz. Milli Görüş içerisindeki ağırlığı sadece buradan gelmiyor. Nedim Urhan hocaefendiden söz ediyorum. Doç. Dr. Nedim Urhan, Dar’ul Erkam Derneği’nin onursal başkanı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden emekli olmuş. Siyasetten ziyade İslami ilimlerin öğretilmesi üzerine yoğunlaşmış. Dar’ul Erkam Derneği bünyesindeki İslami İlimler Akademisi’nde temel İslami ilimler üzerine eğitim hizmetleriyle ilgileniyor." ifadeleri dikkati çekti. 

ERDOĞAN, SAADET'İN CUMHUR İTTİFAKI'NA GEÇMESİNİ İSTİYOR

Selvi, "Bu ziyaretin bir de siyasi yönü var. Erdoğan, Saadet Partisi’nin CHP ile millet ittifakı içinde olması yerine AKP ile Cumhur İttifakı'nda yer almasını istiyor. Ziyaretlerini de bu amaca dönük olarak gerçekleştiriyor. 8 Ocak’ta Milli Görüş’ün ağır toplarından Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmişti. Erdoğan, Asiltürk’le görüşmede ittifak konusunun gündeme geldiğini söylemişti. Erdoğan, önceki gün de merhum Erbakan’ın kabrini ziyaret ederek dua etti. Erdoğan’ın geç olmayan bir süre zarfında Saadet Partisi ve AK Parti tabanında ismi sevgiyle anılan eski bakanlardan Recai Kutan’ı da ziyaret edeceği söyleniyor." değerlendirmesinde bulundu.
<< Önceki Haber Erdoğan Saadet'i bunalttı: Bu kez gizli görüştü Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER