Erdoğan'a Putin benzetmesi

Komünist, Cumhuriyetçi, Yurttaş ve Ekolojistlerden oluşan 102 Fransız milletvekili Türkiye'nin Suriye politikasını eleştiriren bildiriye imza attı

SHABER3.COM

Türkiye , Suriye'de yeni bir operasyona hazırlanırken, Komünist, Cumhuriyetçi, Yurttaş ve Ekolojistlerden oluşan 102 Fransız milletvekilinin Türkiye'nin Suriye politikasını eleştiren bir bildiri yayımladığı aktarıldı. Bildiride Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ise Suriye'deki operasyonlar nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e benzetildiği belirtildi.
Fransız Senatosu'ndan milletvekilleri, Senatör Laurence Cohen'in öncülüğünde bir ortak bir bildiri yayımlayarak Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyindeki PYD unsurlarına yönelik olası operasyonuna karşı çıkılması çağrısında bulundu.

Komünist, Cumhuriyetçi, Yurttaş ve Ekolojistler (CRCE) grubunun inisiyatifinde hazırlanan bildiriye farklı siyasi gruplardan 102 senatör imza attı.

RUSYA BENZETMESİ

Bildiride, "Vladimir Putin'in Rusya'sı, Ukrayna'da savaş suçlarını çoğaltırken, Recep Tayyip Erdoğan da Suriye'nin kuzeyindeki Kürtlere karşı kana susamış bir saldırı daha başlatmayı planlıyor" ifadeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Suriye'nin kuzeyindeki saldırılarını yoğunlaştırmak için Atlantik İttifakından onay almaya çalıştığının savunulduğu bildiride, Türkiye'nin bu uğurda, Ukrayna'daki çatışma süresince pekiştirdiği, "NATO'daki statüsünden faydalandığı" öne sürüldü.


Bildiride, "Dün, cesaretleri, kararlılıkları ve kahramanlıkları nedeniyle onları öven insanlar bugün unutmuş görünüyorlar. Erdoğan'ın ordusunun, Kürt müttefiklerimize bir kez daha saldırmasına izin veremeyiz ve vermemeliyiz" ifadeleri ile PYD'nin Suriye'nin kuzeyindeki faaliyetleri övüldü.
<< Önceki Haber Erdoğan'a Putin benzetmesi Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER