Erdoğan'dan "yüzde 40+1" çarkı: Böyle bir niyetimiz yok

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Kızılcahamam kampında konuşan Tayyip Erdoğan, "Cumhurbaşkanı seçilme oranının yüzde 40'a düşürülmesiyle ilgili ne düşüncemiz ne niyetimiz ne de çabamız söz konusu." dedi.

SHABER3.COM

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Ankara Kızılcahamam kampı başladı. Kampın açılış konuşmasını yapan AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle dedi:

"Birinci yılını geride bıraktığımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin uzun yıllar boyunca ülkemizin ihtiyaçlarını karşılayacağını düşünüyorum. Bu vesileyle son günlerde yaşanan anlamsız bir tartışmaya da burada son noktayı koymak istiyorum. Cumhurbaşkanının seçilme oranının yüzde 40'a düşürülmesiyle ilgili ne düşüncemiz ne niyetimiz ne de çabamız söz konusudur."

SURİYE'DE GÜVENLİ BÖLGE: ARTIK SÖZ BİTTİ

"Güvenli bölge planı Suriyelilerin eve dönüşü için en makul ve insani yoldur. Bu gerçeği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatı bölgelerinde bizzat yaşayarak gördük. Oldukça küçük olan bu bölgelere bile 360 bin Suriyeli döndü. Amacımız Fırat'ın doğusun da barış pınarlarıyla sulamaktır. Bu bölgede 2 milyon kişiyi iskan etmeyi planlıyoruz."

Ülkemizi terör örgütünden uzak tutmak için sürekli yüzümüze gülenlere diyoruz ki artık söz bitti. Bir taraftan Irak tarafından 30 bin civarında TIR'ı Suriye'ye sokacaksınız, silah, mühimmat yüklü bunları terör örgütüne teslim edeceksiniz sonra stratejik ortağız diyeceksiniz."

SURİYE'YE HAVADAN KARADAN OPERASYON: BELKİ BUGÜN BELKİ YARIN DENECEK KADAR YAKIN

"Hazırlıklarımızı yaptık, harekat planlarımızı tamamladık. gereken talimatları verdik. Kararı verilen ve süreci başlamış olan barış pınarlarının önünü açma ihtimali belki bugün belki yarın denecek kadar yakın. Hem karadan hem de havadan bu harekâtı yöneteceğiz."
<< Önceki Haber Erdoğan'dan "yüzde 40+1" çarkı: Böyle bir niyetimiz yok Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER