Erdoğan'ın rotası yeniden Tansu Çiller

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çeşitli kez görüşen eski Başbakan Tansu Çiller'in AKP ile ittifak kurabileceği ileri sürülüyor. Çiller'in adı daha önce Cumhurbaşkanlığı YİK için geçmişti.

SHABER3.COM

Adı daha önce Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği için geçen eski Başbakan Tansu Çiller, AKP ile iyi ilişkilere sahip. Erdoğan ile çeşitli kez görüşen Çiller'in AKP ile ittifak kurabileceği ileri sürülüyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre AKP, eski bakan Ali Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurma çalışmaları kapsamında partiye muhalefet eden isimlerin ihraçlarıyla tartışmaların göbeğinde yer alırken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 'Cumhur İttifakı’nı genişletmek' amacıyla eski Başbakan Tansu Çiller ile bir araya geldi.

İddiaya göre Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonundan yaklaşık bir ay önce de Çiller ile görüştüğü ve Çiller’le, “merkez sağ seçmenin Cumhur İttifakı bileşeni içinde yer alması gerektiği konusunda görüşlerini paylaştığı” ifade ediliyor.
<< Önceki Haber Erdoğan'ın rotası yeniden Tansu Çiller Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER