Fenerbahçe'den Gönül açıklaması

Fenerbahçeli Gökhan Gönül'ün dopingli çıktığı iddialarına kulünden açıklama geldi.

Gökhan Gönül Milli Takım'a dönmeye hazır

Beşiktaş derbisi öncesinde kaburgasında bulunan kırık sebebiyle meydana gelen ağrıları dindirmek için ağrı kesici tedavisi gören Gökhan Gönül'ün, Almanya'nın Köln şehrinde bulunan Doping Araştırma Merkezi'nde yapılan numune testinde yasaklı madde bulunduğu yönündeki iddialara Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinden açıklama geldi. 

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

Profesyonel futbolcumuz Gökhan Gönül’ün 23.02.2016 tarihinde yapılan toraks BT ve MRI tetkikleri sonucunda kaburgasında (T.10) kırık tespit edilmiştir. Futbolcumuzun tedavisine başlanmış, göğüs ve sırt ağrılarının devam etmesi üzerine algoloji uzmanı hekim tarafından sinire blokaj yapılmıştır. Yapılan uygulama, kortikosterodlerin sistematik olmayan kullanım şekli olarak tedavi amaçlı tatbik edilmiştir. Doping testi öncesinde, futbolcuya yapılan lokal uygulama bu prosedürler için kullanılan matbu forma yazılmak suretiyle Türkiye Futbol Federasyonu’na beyan edilmiştir.

Konu bundan ibaret olup, futbolcumuzun tedavi sürecine ilişkin tomogrofi, mrı görüntüleri ve doktor raporları tarafımızca Türkiye Futbol Federasyonu’na sunulmuştur. Doping amaçlı  yasaklı bir madde kullanım söz konusu değildir. Futbolcumuza yapılan ağrı kesici tıbbi uygulama tamamen tedavi amaçlı olup, performans arttırıcı her hangi bir etkisi de bulunmamaktadır. Süreç sonucunda doping amaçlı yasaklı bir madde kullanımının olmadığı kesin ve açık bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

<< Önceki Haber Fenerbahçe'den Gönül açıklaması Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER