Fenomen pozu taklit etmek isteyen çift 900 metreden düştü

California'daki Yosemite Ulusal Parkı'nda çekilen ve fenomen olan pozu çekmeye çalışan çift düşerek öldü

SHABER3.COM

ABD'li fotoğrafçı Matthew Dippel'ın geçen hafta California'daki Yosemite Ulusal Parkı'nda çektiği evlilik teklifi fotoğrafının ardından trajik bir olay yaşandı. Aynı pozu vermek isteyen bir başka çift 900 metre yükseklikten düşüp öldü.

Hürriyet'te yer alan habere göre, sosyal medyada gördükleri fotoğrafın aynısını çektirmek isteyen bir çift, geçtiğimiz Perşembe günü Yosemite Ulusal Parkı'ndaki Taft Point'e çıktı. Çift 900 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybetti.
 
Park sözcüsü Jamie Richards, parkta bu yıl 10 kişinin hayatını kaybettiğini, bunlardan 6'sının ise düşme sonucu meydana geldiğini aktardı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

ABD'li fotoğrafçı Matthew Dippel'ın şans eseri çektiği fotoğraf sosyal medyanın gündemine oturmuştu. 6 Ekim günü aynı noktada poz vermesi için bir arkadaşını bekleyen Dippel, o sırada bir çiftin orada poz verdiğini görünce deklanşöre basmıştı.

Dippel, fotoğrafı Twitter'a yükleyerek çifte ulaşmaya çalışmıştı. Dippel "Tek istediğim bu fotoğrafın o çiftin eline geçmesi çünkü bence özel bir andı." demişti.
<< Önceki Haber Fenomen pozu taklit etmek isteyen çift 900 metreden düştü Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER