"İstanbul'a kayyım atanacak mı?" sorusuna Soylu tarih ve günle cevap verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) kayyım atanıp atanmayacağına dair pazar günü açıklama yapacağını söyledi.

SHABER3.COM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından verilen talimatla Yenikapı'da teşhir edilen araçlarla ilgili olarak, "Belediye işi şov işi değildir. Bu söylenir ve araştırılır. Eğer böyle bir fazlalık, israf söz konusuysa bu ilgili bakanlığa söylenir. Söylenmedi. Bunlar kamu zararı olabilecek şekilde sergilenmektedir." dedi. 

SOYLU: ONU DA İNCELERİZ

Soylu şöyle devam etti: "Yani hizmetten çekilmişlerdir. Eğer bunlar hizmete gerekli değillerse yapman gereken bir eksiltme ortaya koymaktır. Kamu zararına bir şey yapıyorsa, bu da bizim sorumluluğumuzdur, onu da inceleriz."

Soylu, bir gazeteci tarafından yöneltilen "İmamoğlu başka işlerle uğraşırsa pejmürde ederiz dediniz. İstanbul'a kayyım mı atanacak?" sorusuna ise, "Onu pazar sabahı açıklayacağım." cevabını verdi. 

O ARABALAR TEŞHİR EDİLİYOR

İmamoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) döneminde kiralanan ve ihtiyaç fazlası olduğu tespit edilen 1.700 makam arabasını dünden itibaren Yenikapı Miting ve Gösteri Alanı'nda teşhir etmeye başladı.

Sabah Yazarı Haşmet Babaoğlu bugün yayımlanan makalesinde İmamoğlu'nun teşhir kararı ile kayyım tayini öncesinden mağduriyet çıkarma peşinde olduğunu iddia etti.
<< Önceki Haber "İstanbul'a kayyım atanacak mı?" sorusuna Soylu tarih... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER