Fuat Avni: Gazeteci, savcı ve polislerden 200 kişilik gözaltı listesi oluşturuldu


Twitter fenomeni Fuat Avni, medya, yargı ve emniyete yönelik yeni ve büyük bir operasyonun haberini verdi. İddiaya göre, aralarında gazeteci, savcı ve polislerin de olduğu 200 kişilik gözaltı listesi oluşturuldu.

Fuat Avni, Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Hrant Dink, Devrimci Karargah, Selam-Tevhid, Tahşiye, Şike davası nedeniyle aralarında medya, emniyet, Adli Tıp Kurumu ve yargı mensuplarının da olduğu 200 kişinin gözaltına alınacağı bilgisini verdi.

GAZETECİLERDEN ÖNEMLİ İSİMLER…

Fuat Avni'nin verdiği isimler arasında önemli gazeteciler bulunuyor. Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı'nın yanı sıra, Faruk Mercan, Bülent Keneş, Kerim Balcı, Celil Sağır, Adem Yavuz Arslan, Nazlı Ilıcak, Emre Uslu, Yasemin Çongar, Ahmet Altan, Can Dündar operasyonda adı geçen isimler. Ayrıca operasyon listesinde Samanyolu Grubu, Zaman gazetesi ve Taraf gazetesinin tüzel kişilikleri de yer alıyor.

50'YE YAKIN POLİS VE SAVCILAR

Yapılan operasyonda, tutuklu olan polislerin önemli bir kısmı da dahil 50'ye yakın emniyet mensubuyla yargıdan Zekeriya Öz, Nuri Ahmet Saraç, Cihan Kansız, Muammer Akkaş, Ercan Şafak, Süleyman Pehlivan, Bilal Bayraktar, Ömer Solmaz, Mehmet Berk Fuat Avni'nin verdiği isimler. Ayrıca, Adli Tıp'tan da, Lokman Başer, Bülent Ünal, Mehmet Akın, Eyüp Kandemir, Gürol Berber, Bülent Özata, İsmail Çakır, Burak Akoğuz, Erdem Alpaslan, Orhan Pamuk isimleri, yine listede.

ŞİKAYETÇİLER, ERGENEKON SANIKLARI

Haberi verilen büyük kumpasın şikayetçileri tanıdık isimler. Fuat Avni'nin açıkladığı kişiler, Çetin Doğan, İlker Başbuğ, Dursun Çiçek, Sinan Aygün, Kemal Alemdaroğlu, Kemal Kerinçsiz.

İşte Fuat Avni'nin paylaşımları:

1. Y...... ve avaneleri, büyük bir istilaya hazırlanıyor. Seçim öncesi ellerinde kalan son kozları oynamaya karar verdiler.

2. IŞİD'e gönderilen silahların gündeme gelmesi Y...'i fena halde sarstı. Lahey'den korktuğu kadar Allah'tan korkmuyor.

3. 'Savcısıyım' dediği ne kadar dava varsa 'avukatı' oldu. Artık değiştireceği gömlek de kalmadı.

4. Oluşan sandık duyarlılığından dolayı oy hırsızlığından beklediğini alamamaktan endişe eden Y..., koalisyon ihtimalinden korkuyor.

5. Koalisyon durumunda operasyon yaptıramayacağı endişesiyle seçim öncesi bütün dosyaları operasyona dönüştürme emri verdi.

6. Hazırlanan kumpaslar bir torbada toplandı. Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, H.Dink, Devrimci Karargah, Selam-Tevhid, Tahşiye, Şike davası.

7. Aralarında medya, emniyet, adli tıp kurumu ve yargı mensuplarının da olduğu yaklaşık 200 kişi gözaltına alınacak.

8. Öğrenebildiğim isimler. Gazeteciler: E. Dumanlı, Faruk Mercan, Bülent Keneş, Kerim Balcı, Celil Sağır, Adem Yavuz Arslan.

9. Gazeteciler: Nazlı Ilıcak, Emre Uslu, Yasemin Çongar, Ahmet Altan, Can Dündar

10. Tutuklu olan polislerin onemli bir kismı da dahil 50'ye yakın polisle birlikte yargı'dan; Zekeriya Öz, Nuri Ahmet Saraç, Cihan Kansız,

11. Yargı'dan: Muammer Akkaş, Ercan Şafak, Süleyman Pehlivan, Bilal Bayraktar, Ömer Solmaz, Mehmet Berk

12. Adli Tıp'tan: Lokman Başer, Bülent Ünal, Mehmet Akın, Eyüp Kandemir, Gürol Berber, Bülent Özata, İsmail Çakır.

13. Adli Tıp'tan: Burak Akoğuz, Erdem Alpaslan, Orhan Pamuk

14. Operasyon listesinde Samanyolu Grubu, Zaman Gazetesi ve Taraf Gazetesi'nin tüzel kişilikleri de var.

15. Operasyon dosyalarının şikayetçileri de Çetin Doğan, İlker Başbuğ, Dursun Çiçek, Sinan Aygün, Kemal Alemdaroğlu, Kemal Kerinçsiz

16. Operasyon önündeki tek engel şimdilik Davutoğlu. Operasyonun seçim öncesi başına dert olacağını düşünüyor.

17. Y......, kendisinin yargılanacağından artık emin. Bunu iyi bildiğinden, gitmeden önce son darbeyi indirme derdinde.

Hangi tuzağı kurarsan kur. Geri dönüşü yok. Yolun sonu görünüyor, tuzakların başını yiyecek.

Korkma, titre." CİHAN
<< Önceki Haber Fuat Avni: Gazeteci, savcı ve polislerden 200 kişilik... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER