Harun Tokak'tan iftiralara karşı, duygulara tercüman cevaplar

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın eski başkanı Harun Tokak, gündemdeki sıcak konularıyla ilgili Samanyolu Haber'e konuştu. Tokak, haksız ve insafsız saldırılar karşında susanlara tepki gösterdi..

Harun Tokak'tan kirli iftiralara karşı anlamlı cevaplar

  • Harun Tokak: Cebinde bir çakı bile olmayan insana nasıl Haşhaşi dersiniz?..
  • "28 Şubat'ta söylenmeyen sözler şimdi söyleniyor. 28 Şubat'ta bu kadar acı çekmedik!"

Gündem Özel Programı'nda, Samanyolu Haber Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Metin Yıkar'ın sorularını cevaplandıran İlahiyatçı - Yazar Harun Tokak, hizmet hareketine yönelik iftiralara da cevap verdi.

Harun Tokak, hizmet hareketine yönelik iftiralara "Cebinde çakı bile taşımayan insana çete diyorsun. Örgüt diyorsun. Ya gerçekten anlamakta zorlanıyorum. 28 Şubat sürecinde düşmanlarımız bile kullanmadı. Ama bugün bunlar kullanıyor." ifadeleriyle cevap verdi.

Tokak, Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi ve hizmet hareketine yönelik iftira atanların ve bu iftiralara sessiz kalanların büyük bir vebal altında kaldıklarını söyledi ve "Bu vebal onlara ve bugün susan insanlara da yeter. Bizim yaptığımız ayıptır. Makamında olup ta demeyen insanlara da yeter. Neden susuyorlar. Neden konuşmuyorlar. Dün onların çocukları da bu okulalarda okudu. Biz aldanmışız diyemezler. Derlerse yalan söylerler." diye konuştu..

"28 Şubat döneminde bu kadar acı yaşamadık" diyen Tokak, yaşanan adaletsizliğe ise "Allah'ın düşürmediğini hiç kimse düşüremez. Bir ateşten bir yangından hiç yanmadan çıkıyorsa o İbrahimidir. Bu hizmet İbrahimi bir hizmettir. Bu hizmet 28 Şubatta'da 10 yıl yargılandı. Ne bulundu hiç bir şey. Bugün mahkeme yok yargı yok. Ama biz mücrimiz. Dünyanın neresinde böyle bir adaletsizlik var." sözleriyle dikkat çekti. 

Dünyanın dört bir tarafında Türk bayrağını dalgalandıran, Türk Okullarının kapatılmak istenmesini de eleştiren Harun Tokak, "Bu fedakarlıkları durdurmak kimsenin hakkı değildir" dedi ve şunları söyledi:

"Dünyada hiç bir lider böyle dememiştir. Bence bu tarihte ilktir. Eğer varsa oğullarının fedakarlığı kendilerinin fedakarlığı görelim. Ama giden insanlara da arkalarından seslenmesinler. Bu günahtır vebaldir. "

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı müfettişlerin yurtlara baskın yapıp öğrencilere siyasi sorular sormasını da eleştiren Tokak, Doğu'daki yurtların önemine dikkat çekip, "13- 14 Yaşındaki çocuklara bu sorular Allah'tan reva mı? Onlardan alınacak belgeler ne işe yarayacak? Daha önce Güneydoğu'ya giden müfettişlerimiz şöyle yazıyordu. Doğu'daki yurtlar devletin kaleleridir. Bu kaleler yıkılırsa altında kalırız diye." ifadelerini kullandı..
<< Önceki Haber Harun Tokak'tan iftiralara karşı, duygulara tercüman cevaplar Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER