Ali Bulaç: Eğer Allah bize merhamet etmezse...
Ali Bulaç: Eğer Allah bize merhamet etmezse...
Beyaz Saray'ın 'decoder'i konuştu
Beyaz Saray'ın 'decoder'i konuştu
Bu pozları paylaşan artık yandı!
Bu pozları paylaşan artık yandı!
Ankara'yı kırmızı alarma geçiren şok istihbarat
Ankara'yı kırmızı alarma geçiren şok istihbarat

KÜTAHYA'DA DEPREM

19 May 2011 23:23 Samanyolu Haber

Kütahya'da 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

01:46

Eskişehir'den ambulans ve AKUT ekipleri Simav'a gönderildi

Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sebebiyle, Eskişehir'den ambulans, sağlık ekipleri ve AKUT arama kurtarma ekiplerinin ilçeye gönderildiği bildirildi.

01:08

Simav belediyesi halkı ilçe dışına taşıyor

Deprem sonucu Simav'da birçok binanın çatıları çöktü. Çöken çatılar sokaklarda park halindeki araçlara zarar verdi.

Deprem sonrası birçok binada hasarlar oluştu, elektrikler kesildi. İlçede enerji kaynakları kullanılmazken, telefon hatlarının kilitlendi.

Deprem sonrası paniğe kapılan halk belediye otobüsleriyle Simav Panayır alanına taşınıyor. İmkanı olanlar kendi araçlarıyla ilçeyi terk ediyor. Halkın panikle araç kullanması çok sayıda trafik kazasının yaşanmasına da sebep oluyor. Halkın panik içinde boş alanlara sevk ediliyor.

Korku ve panikten balkondan atlayanlar ve ev içerisinde eşyaların düşmesi sonucu yaralananların olduğu bildirildi. Yaralılar hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

01:00

Simav'da 1 kişi öldü

Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5.9 şiddetindeki deprem nedeniyle panik yaşayıp kalp krizi geçiren bir kişi hayatını kaybetti.

00:55

Kalp krizi geçiren 1 kişi vefat etti

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde deprem sırasında kalp krizi geçiren 75 yaşındaki Müyesser Pehlivan, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Merkez üssü Kütahya'nın Simav İlçesi olan Richter ölçeğine göre 5.9 büyüklüğündeki deprem, Marmara bölgesinde olduğu gibi Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde de paniğe neden oldu. İstanbul 'dan yakınlarını ziyaret için İnegöl'e giden Müyesser Pehlivan misafir olarak kaldığı evde sarsıntı ile birlikte fenalaştı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Müyesser Pehlivan, kaldırıldığı İnegöl Devlet Hastanesi'nde doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Bursa kent merkezinde ise balkondan atlayan, kaçarken düşen ve sinir krizine giren 15 kişi hastanelerde tedaviye alındı.

00:50

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, art arda yaşanan sarsıntılardan sonra Simav ilçesine, Kütahya ve çevre ilçelerden ambulanslarla sağlık ekipleri gönderildi.

İlk belirlemelere göre, ilçe merkezi, belde ve köylerde can kaybı bulunmuyor. Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) bağlı bir binanın yıkıldığı, ancak binada kimsenin bulunmadığı, bazı binaların camlarının kırıldığı öğrenildi.

İlçe genelinde telefonların çalışmadığı, elektriklerin de kesildiği belirtildi.

Bu arada, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, diğer bazı il yetkilileriyle birlikte Simav ilçesine hareket etti.

00:47

Saat 00.'33'te merkezüssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

00:42

Kütahya'dan Simav'a çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi.

Dün saat 23.16'da gerçekleşen deprem, İstanbul, Bursa, Yalova, Trakya, Ege'de de hissedildi. Depremden sonra halk sokaklara döküldü. Simav halkı belediye ekipleri tarafından panayır alanına taşınıyor.

00:30

Simav'da saat 00:21'de 4.5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi

00:26

Kandilli Rasathanesine göre saat 00.12'de merkez üssü yine Kütahya Simav olan 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

00:17

Prof Dr. Ahmet Ercan depremin Simav kırığında meydana geldiğini ve artçı depremlerin 1 hafta daha sürebileceğini söyledi.

00:05

Saat 23.41'de merkezüssü bu kez Kütahya'nın Şaphane ilçesi olan 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

23:25

Saat 23.25 merkez üssü Kütahya Simav'da 4.6 büyüklüğünde ikinci bir deprem meydana geldi.Simav'da devlet hastanesinde yararlıların olduğu bildirildi.

23:23

Kandilli Rasathanesi'nin resmi internet sitesindeki verilere göre Merkez Üssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan ve saat 23.15'de meydana gelen depremin büyüklüğünün 5.9 olduğu belirtildi. Yerin 7 km altında meydana gelen deprem Marmara ve Ege bölgesinde de hissedildi.

Sarsıntılar İstanbul Bursa, Kocaeli, Yalova, Çanakkale ve Tekirdağ'da hissedildi.

Depremin şiddeti Ankara, Eskişehir ve Ege bölgesinde İzmir,Denizli,Manisa'da da kendini hissettirdi.

Saat 23.25 merkez üssü Kütahya Simav'da 4.6 büyüklüğünde ikinci bir deprem meydana geldi.

23.19'daki 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından iki artçı deprem olduğu ve polis ekiplerinin Simav'a telsizlerle ulaşamadığı bildirildi.

Sarsıntıyı hisseden vatandaşlar sokaklara çıktı.