Hatay'da elektrik sorunu masaya yatırıldı


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU), son dönemde yaşanan elektrik kesintilerinin ele alındığı bir toplantının yapıldığını bildirdi.

Hatay Vali Yardımcısı Bilal Ölmez başkanlığında Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.(ENERJİSA) ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya HATSU Genel Müdür Vekili Hüseyin Etleç, Enerjisa Bölge Müdürü Selman Nair, HATSU Destek Hizmetleri Daire Başkanı Naman Suadiye, HATSU İçme Suyu Daire Başkan Vekili Mehmet Ezer ile her iki kurumdan teknik personel katıldı.

Toplantıda son zamanlarda elektrik sağlayıcısı firmanın yaptığı planlı kesintiler ile bakım onarım çalışmaları nedeniyle yaşanan susuzluk konusu ele alındı. Toplantıya katılan tarafların, susuzluk yaşanmaması için, planlı kesintilerin minimuma indirilmesi hususunda mutabakata vardığı ve yapılması zorunlu olan uzun süreli bakım onarım çalışmalarının süresinin daha da kısaltılması hususunda karşılıklı bir iyi niyetin ortaya konduğu öğrenildi.

Özellikle merkez ilçe Antakya'ya içme suyu sağlayan Serinyol, Saraycık ve Çekmece kuyularının bulunduğu bölgelerde yapılacak kesintilerde daha dikkatli olunacağını belirten elektrik sağlayıcısı şirket yetkilileri, bundan sonra yapılacak çalışmalarda vatandaşın en minimum seviyede etkilenmesi adına gerekli tedbirlerin alınacağını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan sık ve düzensiz elektrik kesintileri nedeniyle HATSU'ya ait bir jeneratör yanmış ve kentin bir bölümü susuz kalmıştı.
CİHAN
<< Önceki Haber Hatay'da elektrik sorunu masaya yatırıldı Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER