Hava ulaşımına kar engeli: 139 uçuş iptal

İstanbul’da kar yağışı sebebiyle havayolu şirketleri Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarında iç ve dış hatlarda 139 seferini iptal etti. Türk Hava Yolları (THY) 109, Atlasglobal 14, Onurair 10, Pegasus ise 6 seferini iptal ettiğini duyurdu.

Hava ulaşımına kar engeli: 139 uçuş iptal

Yetkililer, yolculardan seyahat öncesi son durumu öğrenmesi için çağrı merkezlerini aramalarını istedi.

Kar yağışı sebebiyle hava ulaşımında aksamalar yaşanıyor. THY, kar yağışı nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapmayı planladığı bazı iç ve dış hat seferlerini iptal etti. THY yarın 109 seferini iptal ettiğini açıkladı. THY’nin resmi internet sitesinde yapılan duyuruda, “İstanbul, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda beklenen meteorolojik hadise ve yoğun kar yağışı nedeniyle bazı seferlerimiz iptal edilmiştir. Yolcularımızın seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu www.turkishairlines.com adresinden veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizden öğrenmelerini rica ederiz.” denildi.

Atlasglobal Havayolları bugün ve yarın 14 seferini iptal etti. Onurair iç hatlarda bugün ve yarın 10 uçuşunu iptal ettiğini duyurdu. Pegasus Hava Yolları, elverişsiz hava koşulları ve operasyonel sebeplerle Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bugün yapacağı 6 iç hat seferini iptal etti.

CİHAN
<< Önceki Haber Hava ulaşımına kar engeli: 139 uçuş iptal Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER