İçme Mesire Alanı Projesi'nde çalışmalar başladı

İçme Mesire Alanı Projesi'nde çalışmalar başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli ilçesi Sıraç Mahallesi İçme Yaylası'nda 'İçme Mesire Alanı Projesi'nde çalışmalar başladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, İçme Mesire Alanı Projesi'nin sağlık turizmi açısından önemine dikkat çekti. Kocamaz, "Yıllardır İçme Yaylası'nda bulunan şifalı yeraltı kaynak suyunu içmek için aileleri ile buraya gelen yerli ve yabancı turistlerimiz var. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak burayı ziyaret eden misafirlerimizin aileleri ile birlikte vakit geçirecekleri bir alan oluşturmak istedik ve çalışmalarımıza başladık. İnanıyorum ki bu projenin hayata geçmesi ile birlikte hem ziyaretçi sayımız artacak hem de sağlık turizmi açısından bölgemiz hareket kazanacak." dedi.

SAĞLIK TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK

104 dönümlük alan içinde hayata geçirilecek proje ile hem kentin hem de bölgenin sağlık turizmine katkı sağlanması amaçlanıyor. Mesire alanında, 300 metrekare büyüklüğünde kır lokantası, 200 metrekare büyüklüğünde 2 kır kahvesi, 8 çeşme, 30 metrekare büyüklüğünde su deposu, 550 metrekare büyüklüğünde çocuk oyun alanı, girişleri kontrol altına alabilmek için 5 kontrol ünitesi, 45 metrekare büyüklüğünde 5 tuvalet ve duşa kabin, 30 metrekare büyüklüğünde 2 depo, 364 metre alana sahip spor sahası, 2 bin 750 metre uzunluğunda yaya yolları, 120 araç kapasiteli otopark ile yöresel satış yerleri bulunacak. CİHAN
<< Önceki Haber İçme Mesire Alanı Projesi'nde çalışmalar başladı Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER