İmamoğlu açıkladı: İkinci sandalye de...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haber Global'de Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık programında 'kırık sandalye' konusuna da değindi.

SHABER3.COM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haber Global'de gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, Saray'daki buluşmaya dair, "İyi tarafından bakmalı herkes. Her şeye rağmen pozitif bir buluşmaydı. Altı maddelik taleplerimiz olmuştu. Bundan sonraki sürecin bütünüyle diyalogla yürütülmesi konusunda bir talebimiz oldu. Talebimizin kabul edilmesi iyi bir gelişmeydi." ifadelerini kullandı.

"İKİNCİ SANDALYE DE SIKINTILIYDI, ÜÇÜNCÜYÜ VERDİLER"

Kırık sandalye konusuna da değinen İmamoğlu, "Günün bu kısmından daha çok sandalye kısmının konuşulduğunun farkındayım. Herkesin sandalyesi belliydi. Naklen yayından sonra ben konuşmamı yaptım. Sonra sandalye kırıldı, hafif yere düştük haliyle." dedi. 

"Hatta ikinci sandalye de sıkıntılıydı, üçüncüyü verdiler." diyen İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı 'sandalyeyi kırdın israf ediyorsun' dedi. Ben de 'olsun, ikinciye sağlam otururuz' dedim. Tabii seçimin yenilenmesine göndermeydi. Oradaki süreci talihsizlik olarak yorumluyorum. Her ne kadar kamuoyu böyle yorumlamasa da." diye konuştu. 
<< Önceki Haber İmamoğlu açıkladı: İkinci sandalye de... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER