'İstanbul'da yürüttüğümüz çalışmaları bütün Türkiye'ye kazandıracağız'

Ekrem İmamoğlu, Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen spor şöleninde konuştu.

SHABER3.COM

Yeniçağ'ın haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Engelliler Haftası Spor Şölenine katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla kapalı spor alanına İmamoğlu'nu görmeye gelen çocuklar renkli görüntüler oluşturdu.

İmamoğlu, katılımcı çocukların karma takımları arasında oynanan basketbol maçının hava atışını yaptı. Tenis, voleybol, basketbol, futbol, badminton, çocuk atletizmi gibi birçok branşta gerçekleştirilen şölende gün boyu çeşitli oyunlar, eğlence ve heyecan dolu etniklikler de yer aldı.

Şölende konuşma yapan İmamoğlu, çocuklara ve ailelerine şunları söyledi:

Hep birlikte mutlu ve huzuru yaşayabilmek için birbirimizin hâlinden anlamamız lazım. Eğer hâlden anlamazsak gerisi zorlaşır. Hâlden anlarsak birbirimize destek olur, birbirimizi anlayışla karşılarız. İnsanların birbirine sevgiyle, anlayışla yaklaşması, gerçekten kurumların da buna özenle çalışması çok önemli.

Hep birlikte Avrupa’nın en büyük şehrini, eşit ve adaletli bir şekilde paylaşabileceğimiz bir süreci var edeceğiz.

Hepimiz, bu hayatın tadını dolu dolu bu şehirde çıkaracağız. Engelli bireylere sağlanan imkânların düzeyi ilerlemenin, gelişmişliğin, çağdaşlığın en önemli göstergesi. Engelli bireylerin mutlu olmadığı bir toplumda herkesin mutluluğu eksiktir, yarımdır. O bakımdan engelli bireylerin o güzel gülüşlerini, enerjilerini hissetmek, herkese yaşam sevinci verir.

Biz kendimizi, işte o zaman sorumluluğunu yerine getirmiş yöneticiler olarak kabul ederiz. Biz, hep bu duyguyla çalışıyoruz.

"İSTANBUL’DAKİ ÇALIŞMALARIMIZI TÜM TÜRKİYE'YE KAZANDIRACAĞIZ"

Engelli bireylerimize Bölgesel İstihdam Ofislerimizde iş bulurken, yine Özel Gereksinimli Bireyler Merkezlerimizi açarken, bir tesis ya da hizmetleri değil, bir şehri özel gereksinimli insanlarımıza uygun hâle getirirken; eğitimden sağlığa, ulaşımdan istihdama, sanattan spora, sizlerin, engelli vatandaşlarımızın hayat kalitesini arttırmak için olanaklar ve fırsatlar yarattığımızda, işte o zaman işimizi daha iyi yapmış olduğumuzu hissediyoruz.

Elbette daha fazlasını başarmamız lazım. Bunun için güçlü bir iş birliğine ihtiyaç var. Ülkemizde 6 milyona yakın engelli bireyimiz yaşıyor. Ailelerle birlikte 20 milyonu buluyor. İşte biz bu değerli yurttaşlarımızın, kendi dertlerinin yanı sıra resmi kurumların çıkarttığı bir kısım sorunlarının da giderilmesinin şart olduğunu görüyoruz. Özellikle kurumsal zorlukların ve kurumsal farkındalığın eksikliklerini biz biliyoruz.

İstanbul’da çok özenli ve özel çalışmalar yürütüyoruz. Bu özenli ve özel çalışmaları, inşallah 28 Mayıs’tan sonra, sizlerin desteğiyle bütün Türkiye’ye hep birlikte kazandıracağız.

Bugün burada sporun, dostluğun güzel bir rekabetin tadını çıkaracak olan tüm evlatlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize ve onların ailelerine iyi eğlenceler diliyor, hepinizi yürekten kucaklıyorum.
<< Önceki Haber 'İstanbul'da yürüttüğümüz çalışmaları bütün... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER