İstifa etmeden garsonunu müşavir kadrosuna aldı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, bugün Meclis Başkanlığı'ndan istifa etmesi beklenen AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın, özel garsonu Zeynel Nar’ı, Meclis’te müşavir kadrosuna atadığını ileri sürdü.

SHABER3.COM

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, bugün TBMM Başkanlığı'ndan istifa etmesi beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın ayrılmadan önce yakın çalışma ekibinde bulunanlara "kıyak geçtiği" ve bu durumun da personel arasında tepkiye neden olduğu anlaşıldı. Söz konusu habere göre, buna en somut örnek olarak da, Yıldırım'ın özel garsonu Zeynel Nar'ı müşavir kadrosuna alması oldu. Böylece Nar, ek göstergeden de yararlanacak.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, atamayı Saygı Öztürk'e anlattı. Buna benzer olayların yaşandığını belirten CHP İstanbul Milletvekili Tanal şunları söyledi:

“TBMM başkanlığından İsmail Kahraman da ayrılırken yakın ekibindekilere kıyak geçip müşavir yaptı. Hatta özel berberini meclis kadrosuna aldırdı. Binali bey de ondan geri kalmadı. Bazıları da şoförlerini istisnai kadrodan memur yaptılar. 657 sayılı kanunun ilgili maddesinde teknik elemanlar için kullanılan bu maddeyi keyfi olarak görev ve yetki suiistimaline çevirdiler. KPSS ile alınması gereken göreve ileri yollarla memur alınıyor. Bu yolsuzluktur, liyakatsizliktir, kayırmadır. Kendi garsonunu müşavir yapan meclis başkanı Allah korusun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olursa kim bilir neler yapar. Giderayak kadrolaşmak görevi kötüye kullanmaktır.” 
Zeynel Nar'ın TBMM lokantasında şef garson olduğu ve bundan sonra da müşavir unvanı ile garsonluğu sürdüreceği bildirildi.

 
<< Önceki Haber İstifa etmeden garsonunu müşavir kadrosuna aldı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER