İstiklal bombacısı, MHP'li başkanın hattından mı konuştu: O isim emniyete çağrıldı

İstanbul’da 6 kişinin öldüğü 81 kişinin yaralandığı terör saldırısını düzenleyen Ahlam Albashır ile MHP'li başkan üzerine kayıtlı bir hattan görüşme yaptığı iddia edildi.

SHABER3.COM

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin öldüğü 81 kişinin yaralandığı terör saldırısı ile ilgili soruşturma devam ederken gözaltına alınanların sayısı 50’ye ulaştı.

T24'ün haberine göre, ifadeye çağırılanlar arasında ise MHP’nin Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’ın da olduğu iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre Emniyet’in çalışması sonucunda HTS kayıtlarına göre İlhan’ın üzerine kayıtlı bir telefon hattı ile Ahlam Albashır’ın kullandığı hat arasında iki kez arama yapıldığı tespit edildi. Bunun üzerine Emniyet, İlhan’ı ifadeye çağırdı.

"ÜZERİMİZE OYUN OYNAMAYA ÇALIŞMIŞLAR"
İlhan’ın ifadesinde Albashır ile görüşmediğini söylediği öğrenildi. İlhan, ifadeye çağrıldığını doğruladı.

İlhan, görüşme yapıp yapmadığına ilişkin soru üzerine de "Üzerimize bir oyun oynamaya çalışmışlar, terör örgütü tarafından" dedi. İlhan, "Nasıl bir oyun oynandı?" sorusu üzerine de "Şu anda uygun değilim, konuşmak istemiyorum" ifadesini kullandı.

MHP'li Başkan İlhan daha sonra bir basın toplantısı düzenleyerek iddiaları reddetti. “O numarayı, kimlik fotokopimle sahte olarak Cizre'den çıkarmışlar” dedi.

MHP'li İlhan “Bu hat, 2019’da, kimlik fotokopim kullanılarak çıkarılmış, sahte bir hat. Bu hatla ilgili başka bir görüşme de yoktur. Asılsızdır. Beni ve partimi hedef alan terör örgütü, bize bu şekilde çamur atıyor. Avukatımla görüştüm, davalarımızı açtık. Hattı kimin çıkardığına dair bilgim yok, bu emniyetin işi.” ifadelerini kullandı. 

<< Önceki Haber İstiklal bombacısı, MHP'li başkanın hattından mı... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER