İttifak istenen oyu getirmedi, AKP seçim stratejisini değiştirdi

Kulislere göre bazı illeri kaybetme riski nedeniyle MHP ile ittifak yapan AKP’de, riskin devam etmesinden dolayı ittifakın başı Tayyip Erdoğan, seçim stratejisini değiştirdi.

SHABER3.COM

Erdoğan'ın “beka” söylemiyle kazanmaya çalıştığı 31 Mart yerel seçimi, önceki seçimlerden büyük farklılıklar taşıyor. Erdoğan, 2014 yerel seçimlerinde İstanbul’da 4, Ankara’da yalnızca 2 miting yaparken, 31 Mart seçimleri için neredeyse ilçe ilçe geziyor. Erdoğan ve AKP'li bakanlar “devlet işleri”ni askıya alarak tam saha çalışıyor.
 
İstanbul’da bugüne kadar 8 ilçede miting ve 6 açılış ve temel atma töreni, Ankara’da 8 miting yapan Erdoğan, Hatay ve Muğla’nın ilçelerini de miting programına aldı. Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara, İstanbul ve İzmir’de ortak miting yapacak.

Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre, Erdoğan’ın İstanbul’da bugüne kadar yaptığı miting 8 olurken, açılış ve temel atma törenleriyle seçim çalışması yapılan toplantı sayısı 14’e ulaştı. Parti kulislerinde, “Anketlerde kararsızların oranında henüz bir aşağıya doğru gidiş yok. Ancak ekonomik nedenlerle partiye mesafe koyan seçmen, Millet İttifakı tarafına geçmez. Millet İttifakı’na birçok yerde HDP’nin de destek verdiğini biliyor. Sandık başına gittiği zaman yine Cumhur İttifakı içinde kalacaktır, AKP’ye vermese bile MHP’ye oy verecektir. Ekonomide yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle partinin oyu yüzde 40’ların altına düşebilir ama ittifak nedeniyle belediyelerde çok büyük sürpriz yaşanmaz” görüşü dile getiriliyor.
<< Önceki Haber İttifak istenen oyu getirmedi, AKP seçim stratejisini... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER