Kadınları ve gençleri teknoloji ve sosyal medya konusunda bilgilendirecek

Kadınları ve gençleri teknoloji ve sosyal medya konusunda bilgilendirecek

Bilgisayar devi Lenovo, Türkiye'de yeni başlattığı projesi ile kadınlara ve gençlere destek olacak.
İlk etapta Adana, Malatya, Gaziantep, İzmir, Bursa ve Eskişehir'de kadın buluşmaları gerçekleştirecek Lenovo, işbirliği yaptığı Teknolojik Anneler ile kadınlarla teknoloji ve sosyal medya konulu sohbetleri gerçekleştirecek ve projesini #DeğişenBenim hashtagi Türkiye'de duyuracak.

Kadın buluşmalarında kendi imkânlarıyla dünyaya açılmış ve uluslararası başarı kazanmış kadınlar da Lenovo'nun davetlisi olarak kendi hikâyelerini paylaşacaklar. Lenovo aynı zamanda proje kapsamında girişimci kadınlara maddi destek de sağlayacak.

Adana'da düzenlediği basın toplantısında proje hakkında bilgi veren Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı şöyle konuştu:

"Türk kadını her anlamda daha bilgili olmayı ve desteklenmeyi hak ediyor. Aslında bu bizim için bir tercih değil zorunluluk. Geçtiğimiz yıl Lenovo için yeni ürün aileleri ile büyüme kat ettiğimiz önemli bir yıldı. Bu yıl ise kadın özelinde "Kadınlar İçin Oyun Yeniden Başlıyor" diyoruz ve "Değişen Benim" sloganıyla projemize başlıyoruz. Hayatımızın vazgeçilmezi olan teknoloji konusunda uzman konuşmacılarla kadınlara farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyoruz. Kadın ister evde, ister iş alanında olsun veya çocuğunun eğitiminde olsun teknoloji ile her zaman bir araya geliyor. Kadına verdiğimiz destek toplumsal, ekonomik ve bireysel anlamda bize mutluluk başarı ve refah artışı olarak geri dönecektir. Ayrıca kadınların kariyerlerinde ilerleyebilmeleri için gelişimlerine destek olmayı hedefliyoruz. "

Lenovo'nun global şirket kültüründe kadına destek olmak yatıyor diyen Gülfem Çakmakçı, sözlerine şöyle devam etti:

"Lenovo'nun dünyadaki 60 bin çalışanı arasında kadınlar, çalışma gücünün yüzde 40'ını oluşturuyor. Lenovo dünyada da WILL (Women In Lenovo Leadership) projesini yöneten ve kadınların yanında yer alan bir marka. Kadınların geliştirilmesi, mentorluk sistemleri, bölgesel rol modellerle kadınların ihtiyaçlarının ve yaşanan sorunların anlaşılıp çözüm üretilmesi ve farkındalık yaratılması üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bölgemizdeki birçok ülkede kadınlara yönelik farklı insiyatifler geliştiriliyor. Biz de Türkiye'de Anadolu şehirlerimizi ziyaret ederek kadın buluşmalarıyla kadınlara katkı vermekten onlara destek olmaktan ve farkındalık yaratmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca her şehirde ülkemizin geleceği için en önemli kaynağı olan gençlerimiz ile üniversitelerde buluşacağız. Başarılarıyla dikkat çekmiş iş dünyasının önde gelen isimlerini, üniversite gençleriyle bir araya getirerek, teknoloji ve liderlik üzerine keyifli konuşmalarla gençlere yeni bir vizyon kazandıracağız."

Kadınların haftada 33 buçuk saat internette kaldığını aktaran Çakmakçı, daha çok sosyal ağlarda zaman geçirdiğini belirtti. Bu projeyle 'kadınlar teknolojiden anlamaz' inanışını değiştirmek istediklerini kaydeden Çakmakçı, kadınlara 'değişen benim' diyerek teknolojinin gücü ile hayata katılma desteği vereceklerini vurguladı.
CİHAN
<< Önceki Haber Kadınları ve gençleri teknoloji ve sosyal medya konusunda... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER