Kaybolan 6 kişiden hala haber yok

Rize'de kamp kurmak için çıktıkları 1800 rakımlı Handüzü Yaylası'nda kaybolan 6 kişiyi arama çalışmaları sürüyor. Sağanak nedeniyle mahsur kaldıkları yaylada en son 31 Ağustos'ta yardım çağrısında bulunan 6 kişinin izine henüz rastlanamadı.

SHABER3.COM

Rize’de sağanak nedeniyle mahsur kaldıkları yaylada kaybolan 6 kişinin bulunması için başlatılan çalışmalar ikinci günde devam ediyor.

İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Şakir Kurk başkanlığında arama kurtarma ekipleri, Salarha Jandarma Komutanlığında yaptıkları toplantının ardından sabahın erken saatlerinde Paşaçukuru Deresi ile Handüzü Yaylası’nda aynı anda arama çalışması başlattı.
 
Çalışmaya, AFAD, jandarma, arama kurtarma, itfaiye ekipleri ve kaybolan kişilerin yakınları da dahil olmak üzere 60 kişilik grup eşlik ediyor.Yaklaşık 8 kilometrelik parkurda arama gerçekleştirilecek.

Dün akşam saatlerinde 6 kişinin kamp yaptığı bölgede izlerine rastlanılırken, grup içerisinde 12 yaşında da bir çocuğun bulunduğu belirlendi.

DRONE HAVADAN TARIYOR

İl AFAD Müdürü Kurk, yaptığı açıklamada, bölgede çok kapsamlı çalışma başlattıklarını söyledi. Kurk, “Drone ile havdan arama çalışmasının yanında bölgede çok yönlü bir faaliyet icra ediyoruz. Drone ile eğer bir işaret bulursak vatandaşlarımızın yürümesi zor alanda olursa helikopter talebimiz olabilir. Havanın açık olması bizim için iyi. Bu çalışmalarımızı kolaylaştıracak. İnşallah gün içerisinde vatandaşlarımıza ulaşmayı başarırız.” dedi.

Öte yandan kaybolanların 30 Ağustos’ta bölgeye geldikleri, dün mahsur kalmalarının ardından yardım talebinde bulundukları öğrenildi.
<< Önceki Haber Kaybolan 6 kişiden hala haber yok Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER