Kayyımın işten çıkardığı çalışanın evinin kapısı kırılarak arama yapıldı


Kaynak Holding'e atanan kayyımın görevden aldığı holdingin Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Ekrem İnce'nin Kağıthane'deki evi arandı. İnce'nin evinde ailesinden kimsenin olmamasına rağmen çilingir ve kapıcı yardımıyla kapı kırılarak arama yapıldı. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan İnce, evine bir şeyler konulmasından şüphelendiğini söyledi.

Sabah saatlerinde İnce'nin Kağıthane'de bulunan evine gelen polisler, şahsın evde olmamasına rağmen binada görevli kapıcı ile çilingir yardımıyla kapıyı kırarak içeri girdi. İçeride yapılan yaklaşık 1 saatlik aramanın ardından evden çıkan polisler, tutanak bırakmadan apartmandan ayrıldı.

Aramanın ardından yazılı açıklama yapan Ekrem İnce, "Eşim ve ben evde değilken acilde yatan hastamızın başında bulunduğumuz sırada evimin kapısı kırılarak arama yapılmış. Yapılan arama neticesinde tutanak dahi teslim edilmemiştir. Eve gelmemiz beklenmemiş. Evde bulunmamamız ve bununla birlikte komşularımızın da eve almadıklarını öğrendik. Aklımızda şüpheler oluştu evimize bir şey mi koymak istediler. Umarım öyle bir şey olmamıştır." dedi.

Sitenin güvenlik görevlisi Mehmet Ergül ise, "Arama emri var arayacağız dediler. Sitedeki avukatlardan birini aradım, arama emri varsa girebilirler dediler. Blok görevlisi ben ve muhtarı çağırdılar şahit olarak. Bizim nezaretimizde kendisi yoktu ama telefonla görüşüldü. Kapıyı çilingir açtı. Hepimiz birlikte girdik." diye konuştu.

CİHAN
<< Önceki Haber Kayyımın işten çıkardığı çalışanın evinin kapısı... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER