Fatma öğretmenin çığlığı 1,5 milyona ulaştı

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Olağanüstü Hal (OHAL) rejiminde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mesleğinden atılan öğretmen Fatma Görmez’in yaşadığı acıları metanetle anlattığı videosu 1,5 milyon kişiye ulaştı. Ancak çığlığı Adalet Bakanlığı ve savcılıklar duymuyor.

KHK’lı Fatma Öğretmen 29 kiloya düştü

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile öğretmenlikten ihraç edildikten sonra böbrek rahatsızlığı ve iki kalp ameliyatı geçiren ve engelli oğlunu 14 yaşında kaybeden Fatma Görmez, hastalıklarla mücadele ederken 29 kiloya kadar düştü. Fatma öğretmenin tek dileği var. O da eşi Bekir Görmez’in tutuksuz yargılanması.

Yaşadıklarını cep telefonuyla çektiği bir video ile sosyal medyadan duyuran Fatma öğretmenin dramına milyonlarca insan şahit oldu. 

Twitter üzerinden yayınlanan video konuşması 1,5 milyondan fazla insana ulaştı. İnsan haklarına duyarlı milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu, Sezgin Tanrıkulu, sanatçı Haluk Levent tarafından Fatma öğretmene destek ve yardım mesajları iletildi. 

Ancak Fatma Öğretmenin kızıyla ilgilenmesi için eşinin tutuksuz yargılanması talebi hala cevapsız.

EŞİNİN TUTUKSUZ YARGILANMASINI İSTİYOR

Hastalıkları ve sıkıntılar sebebiyle 29 kiloya kadar düşen ve hastanede kontrol altında tutulan Fatma Öğretmen videoda 3 yıldır tutuklu eşinin salıverilmesini, kızıyla ve kendisiyle ilgilenmesi için tutuksuz yargılanmasını istiyor.

15 Temmuz 2016'dan sonra hayatları KHK ve zulümle adeta karartılan Görmez ailesi oğlu Berk, bir yıl önce vefat etmişti. 

Baba Bekir Görmez, engelli oğlunu son bir kez görememiş, getirildiği cenazede jandarmalar arasında elleri kelepçeli dua etmek zorunda kaldığı oğlunun mezarı başındaki fotoğraflarıyla akıllara kazınmıştı.

BİRAN ÖNCE EŞİM BENİM VE KIZIMIN BAŞINA GELSİN

Fatma öğretmen yaşadıklarını o videoda şöyle anlattı: “Ben Fatma Görmez. KHK ile görevimden uzaklaştırıldım. Çok sevdiğim sınıf öğretmenliğinden ayrılmak zorunda kaldım. Yaşadığım böbrek nakli sebebiyle malulen emekliliğe başvurmuştum. KHK ile ihracım sebebiyle emekliliğim olmadı." 

Fatma öğretmen, "Yaşadığım sıkıntılar nedeniyle böbreklere bağlı olarak 2 kez kalp ameliyatı oldum. Kulağımın birini kaybettim. Eşim 3 yıldır hapiste. Oğlum 14 yaşında vefat etti. Yavrum babasını görmeden gitti. Sıkıntılara dayanamadığım için 29 kiloya düştüm. Şu anda hastanede sağlık problemleriyle uğraşmaktayım. Biran önce eşimin başıma gelmesini, 14 yaşındaki kızımla ilgilenmesini istiyorum.” dedi.
<< Önceki Haber Fatma öğretmenin çığlığı 1,5 milyona ulaştı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER