'KHK’lı depremzedeyi, öğrenci yurduna almayanlara lanet olsun'

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanı ceza hukuku profesörü İzzet Özgenç, KHK’lı oldukları gerekçesiyle depremzede ihraç öğretmen ve ailesinin Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurda alınmamasına tepki gösterdi. Özgenç, ‘‘Eğer bu haber doğru ise, bu uygulamayı yapanlara lanet olsun.’’ dedi.

SHABER3.COM

15 Temmuz’dan sonra Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile öğretmenlik görevinden ihraç edilen depremzede M.Ç. ve ailesi Niğde’deki Sultan İkinci Kılıçarslan KYK yurduna alınmamasına tepkiler sürüyor.

Prof. Dr. İzzet Özgenç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda KHK’lı depremzede öğretmenin KYK yurduna alınmamasına şu sözlerle tepki gösterdi:

“Bir medya organında yer alan habere göre, deprem felaketinde evi hasar gören bir öğretmen, geçici barınma için başvurduğu öğrenci yurduna, KHK ile görevinden ihraç edilmiş olduğu gerekçesiyle kabul edilmemiştir. Eğer bu haber doğru ise, bu uygulamayı yapanlara lanet olsun!”<< Önceki Haber 'KHK’lı depremzedeyi, öğrenci yurduna almayanlara lanet... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER