Kılıçdaroğlu, CHP'nin 'seçim güvenliği sorumlusu' Onursal Adıgüzel'i görevden aldı

Gazeteci İsmail Saymaz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel'i görevden aldığını açıkladı.

SHABER3.COM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’i seçim sürecini yönetemediği gerekçesi ile görevden aldı.

Onursal Adıgüzel de Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Kamuoyunda oluşan olumsuz kanaat nedeniyle, seçim akşamı sistemlerimiz çalışmasına ve hiçbir teknik aksaklık yaşanmamasına rağmen, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine zarar vermemek adına 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm görevimden ayrılıyorum" dedi



CHP, seçim akşamı seçim sonuç ekranı yayınlamadıkları için eleştirilmişti.

Onursal Adıgüzel eleştirilere, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak herkesin erişimine açık bir seçim sonuç ekranı yayınlamayı hiçbir zaman taahhüt etmedik” şeklinde yanıt vermişti.

24 Haziran 2018 Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri sırasında Adıgüzel, sandık başı verilerini paylaşan Anadolu Ajansı'na alternatif olarak sivil toplum örgütleri ile birlikte oluşturulan Adil Seçim Platformu’nun CHP temsilcisiydi.

Seçim gecesi verileri paylaşamayan Adil Seçim Platformu, seçmenlerin beklentilerini karşılayamadıklarını açıklayarak özür dilemişti.
<< Önceki Haber Kılıçdaroğlu, CHP'nin 'seçim güvenliği sorumlusu'... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER