Kılıçdaroğlu'ndan 'borsada manipülasyon' uyarısı: Soymaya hazırlanıyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, borsa üzerinden uyarıda bulunarak "Sizlere şişirilmiş fiyatlarla hisse satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan sürekli hisse satıp payını azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar" ifadelerine yer verdi.

SHABER3.COM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından, Borsa İstanbul’da yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulunarak "Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar" uyarısı yaptı.

Kılıçdaroğlu, doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankalarının birbirlerine al-sat yaptıklarını belirterek, benzer bir hareketin borsada da yapıldığını aktardı.

Kılıçdaroğlu, "Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine Dolar-TL al sat yapıyorlar. Her şeyleri suç, her şeyleri sahte. Şimdi benzer bir hareketi borsada da görüyoruz. Belli aracı kurumlar üzerinden bazı şirketlerin değerini bilerek şişiriyorlar" ifadelerine yer verdi.

"Farkında değiller ama Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri suçların hesabı sorulacak" diyen Kılıçdaroğlu, "Sonra 'emir geldi, yaptım' demek yok. Benden söylemesi" uyarısı yaptı. Kılıçdaroğlu ayrıca küçük yatırımcıyı da uyararak, "asarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız" dedi.

Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine Dolar-TL al sat yapıyorlar. Her şeyleri suç, her şeyleri sahte. Şimdi benzer bir hareketi borsada da görüyoruz.

"SONRA 'EMİR GELDİ, YAPTIM' DEMEK YOK. BENDEN SÖYLEMESİ"
Kılıçdaroğlu'nun paylaşımları şu şekilde:

Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine Dolar-TL al sat yapıyorlar. Her şeyleri suç, her şeyleri sahte. Şimdi benzer bir hareketi borsada da görüyoruz.

Belli aracı kurumlar üzerinden bazı şirketlerin değerini bilerek şişiriyorlar. Farkında değiller ama Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri suçların hesabı sorulacak. Sonra “emir geldi, yaptım” demek yok. Benden söylemesi.

"ZAMANI GELİNCE ONLAR DA HESAP VERECEKLER, BİLEREK MÜDAHALE ETMEDİKLERİ İÇİN…"
Küçük yatırımcıyı da uyarıyorum. Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız.

Sizlere şişirilmiş fiyatlarla hisse satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan sürekli hisse satıp payını azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar.

SPK ve Borsa yönetimi olup biteni görmüyor mu peki? Görüyor. Zamanı gelince onlar da hesap verecekler, bilerek müdahale etmedikleri için… İzliyorum, biliyorum.
<< Önceki Haber Kılıçdaroğlu'ndan 'borsada manipülasyon' uyarısı:... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER