Kaftancıoğlu'na sahip çıktı: "Görevinin başındadır"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun parti üyeliğinin düşürülmesi üzerine açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Canan Kaftancıoğlu görevinin başında. Adaletsizliğe boyun eğmeyeceğiz" dedi

SHABER3.COM

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun siyasi parti üyeliğinin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürülmesinin ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi. Kılıçdaroğlu bir kez daha sahip çıktığı Kaftancıoğlu için "Görevinin başındadır" dedi. 

"GÖREVİNİN BAŞINDADIR"
Kılıçdaroğlu, "Canan Kaftancıoğlu görevinin başındadır. Biz Canan Hanımı İstanbul İl Başkanı olarak yüreğimize yazmış vaziyetteyiz. Kimse endişe etmesin. Yapılan uygulamanın da adil bir uygulama olmadığını biliyorum. Adaletsizliğe boyun eğmeyeceğiz. Adaletsizliğe boyun eğerseniz yeni adaletsizliklere kapı aralamış olursunuz. Canan Hanım ne yaptı? Neden il başkanlığı düşürülüyor. Birilerinin talimatına 'evet' mi diyeceğiz? Hayır demeyeceğiz. Bizim ruhumuzunda, Kuvayi Milliye vardır. Adalete saygılıyız ama adalet, adalet olduğu sürece. Bir kişiye haksızlık yapılıp görevinden alınacak, üyeliği düşürülecek. Biz buna uymayız" diye konuştu.
<< Önceki Haber Kaftancıoğlu'na sahip çıktı: "Görevinin başındadır" Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER