Covid-19 vak'alarının arttığı TBMM yüksek riskli bölge

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 4 milletvekilinden sonra bir kameramanda da Koronavirüs tespit edildi. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan programda Meclis, yüksek riskli bölge olarak tanımlandı.

SHABER3.COM

Sağlık Bakanlığı'nın Koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin hazırladığı “Hayat Eve Sığar” programında il il, ilçe ilçe, sokak sokak vaka sayısı ve artış görülebiliyor. "Yoğunluk" bölümüne tıklandığında bölgedeki salgın durumuna bağlı olarak "az", "orta" ve "yüksek" riskli seçenekleri çıkıyor.

TBMM, YÜKSEK RİSKLİ BÖLGE

TBMM yerleşkesinde iken yoğunluk ‘yüksek riskli bölge’ olarak dikkat çekiyor. Meclisteki vak'a sayıları da artıyor. Önceki gün yapılan yaklaşık 600 testten bazıları pozitif çıktı. 

Meclis TV’de çalışan bir kameramanda Koronavirüs tespit edildi. Sözcü’nün haberine göre, Meclis Başkanlığı, kameraman ile yakın temasta olan kişilere "test yaptırın" uyarısında bulundu.

4 VEKİLİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Son dönemde TBMM’de salgının artması dikkati çekiyor. Daha önce Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) 3 vekil ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun testi pozitif çıkmıştı. 

Salgın tedbirleri sebebiyle baro başkanlarının Ankara mitingine izin verilmezken Meclis Adalet Komisyonu’ndaki baro teklifiyle ilgili görüşmeler sabaha kadar sürmüştü.

TANAL’IN TESTİ NEGATİF ÇIKTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın görüşmeler sırasında milletvekili arkadaşlarına, terlediğini ve boğazının ağrıdığını söylemesi korona endişesi oluşturmuştu. 

Tanal CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve bir grup milletvekili tarafından Korona testi yapılması için Meclis revirine götürüldü. Revirde yapılan test negatif çıkarken, Tanal’ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.
<< Önceki Haber Covid-19 vak'alarının arttığı TBMM yüksek riskli bölge Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER