Kulat'tan AKP yorumu: İlk defa bu durumda

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AKP'ye dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

SHABER3.COM


MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, sosyal medya hesabından AK Parti'ye dair çarpıcı paylaşımlarda bulundu.

AK Parti'nin son durumu hakkında MAK Araştırma Şirketinin ekiplerine sahada çalışma talimatı veren Kulat, elde edilen sonuçları kamuoyuyla paylaştı.

"ERKEN SEÇİM OLUR"
Twitter'dan yaptığı paylaşımda AK Parti'nin ciddi bir zafiyet içinde olduğunu ve 18 yıllık iktidarda muhalefet karşısında ilk defa defansta savunma yaptığını dile getiren Kulat, erken seçim olabileceğini öne sürerek şu ifadeleri kullandı:

"18 yıllık AK Parti iktidarı döneminde muhalefetin topyekun sahaya indiği bir dönemi ilk kez görüyoruz.

Muhalefet; "sahada olmaya şu anki kararlılıkla devam ederse" bu yoğun temponun yansıması erken seçim olur. İktidara gelince ilk kez ofansif politika yerine defans yapıyor."

"BAŞARI DEVLETE OLUMSUZLUK AK PARTİ'YE..."
MAK Araştırma Şirketi'nin ekiplerinin yaptığı diğer araştırmayı da aktaran Kulat, yapılan gözlem sonucunda AK Parti teşkilatlarının işlevini yitirmeye başladığını kaydetti.

Kulat, AK Parti'ye yönelik yapılan araştırmaya dair şu ifadeleri kullandı:

"İktidar tabanına, İL / İLÇE Başkanı' nı, milletvekilerini soruyoruz? ---'Abi geç onları onun ne etkisi var ki' diyor. Millet teşkilatlardan hem kopmuş hem teşkilatların işlevsizleştiğini düşünüyor. Teşkilatların yerini MÜLKİ İDARE almış orada da; başarı devlete, olumsuzluk partiye yazıyor."

"BEYAZ TOROS GERİ DÖNÜYOR"
Ayrıca "sahada olan ekiplerimize son günlerde ANKARA'DA DÖVÜLEN GAZETECİ / SİYASETÇİ konusunu ucu açık soru olarak sorun, millet ne düşünüyor?" sorusunun açıklık bulması için de araştırma ekibine talimat veren Kulat, sahadan elde edilen bilgileri şöyle aktardı:

"Bu soruya verilen bazı cevaplar; "bitirmekle övündüğümüz BEYAZ TOROS algısının yeniden yayılıyor olduğunu gösteriyor."

Öte yandan Türk siyasetinde zaman zaman gündeme gelen 'Beyaz Toros' ifadesi "faili meçhul cinayetler" anlamında kullanıyor. Konuşma fonksiyonu 200 karakter ile sınırlıdır
<< Önceki Haber Kulat'tan AKP yorumu: İlk defa bu durumda Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER