Manisa İl Sağlık Müdürü H1N1 virüsünü doğruladı


Manisa İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan, yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan 53 yaşındaki Meral Kaçira'da, domuz gribi (H1N1) virüsü tespit edildiğini doğruladı.

İl Müdürü Kaplan, yaptığı açıklamada, "Manisa Salihli Devlet Hastanesi'nde 3 Ocak tarihinde KOAH, diyabet ve morbid obez bir bayan hasta, solunum sıkıntısı nedeniyle göğüs hastalıklarında tedavi altına alınıyor. 6 Ocak tarihinde şikayetleri arttığından yoğun bakımda takip ediliyor. 7 Ocak'ta ise daha donanımlı bir yoğun bakım için Manisa Devlet Hastanesi'ne sevk ediliyor. Maalesef hayatını kaybediyor. Yaptığımız değerlendirme ve incelemelerde, H1N1 virüsü olduğu tespit edildi fakat H1N1 virüsü için risk grubu olan bir hastamız. Aynı zamanda KOAH ve diyabeti var. Bunun dışında herhangi bir ciddi salgın durumu mevcut değil." dedi.

Öte yandan hayatını kaybeden ve bu sabah saatlerinde ailesi tarafından Manisa Devlet Hastanesi morgundan alınarak Alaşehir ilçesi Tepeköy Mahallesi'ne götürülen Meral Kaçira, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. CİHAN
<< Önceki Haber Manisa İl Sağlık Müdürü H1N1 virüsünü doğruladı Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER