Meral Akşener o isimle parti mi kuracak?

Meral Akşener'den yeni parti kuracağı iddialarına yanıt geldi.

Meral Akşener: Elimi buradan çekmem

VİDEO-ARŞİV

MHP genel başkan adaylarından Meral Akşener, Mustafa Sarıgül'le yeni parti kuracağı iddialarına yanıt verdi. MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, Mustafa Sarıgül'le yeni parti kuracağı iddialarını yalanladı. Akşener, olaylı bayramlaşma töreniyle ilgili, "Bahçeli 25 kadar gence bayramlaşma için baskın yaptırdı" iddiasında bulundu. "Ankara ocak başkanımız dahil 5 ocak başkanı vardı o baskında" diyen Akşener, "Haberi olmasa olmazdı öyle. Bir adet satır, 2 adet silahla gelinmiş bir baskındı. Oraya gelen arkadaşlar 40 yaşın üstünde feraset sahibi arkadaşlar olduğu için çok büyük olumsuzluk olmadan atlatıldı" ifadesini kullandı.

CNN Türk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını cevaplayan Akşener, programda Oktay Vural'ın kısa bir süre önce hayatını kaybeden eşi Tuğba Vural'ın ölümüyle ilgili konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı. "Oktay Vural'ın çok yakın ve eski bir arkadaşı olduğunu ve rahmetli eşi Tuğba'nın ölümünün bir tarafını götürdüğünü" belirten Akşener, sunucunun "Özlüyor musunuz" sorusuna "Çooook" diye yanıt verdi. Akşener, "Tuğba benim dert ortağımdı" dedi.

Oktay Vural'la ailecek görüştüklerini belirten Akşener, "Siyaset çok başka bir şeydir. Zaman zaman ondan fikir aldım. Beraber çalışmayı çok istediğim bir isim. Parti yönetiminden ayrıldığında da telefonla görüştük. Biraz beklemek istediğini söyledi, ben de onun bu isteğine saygı duydum" dedi.

'SARIGÜL İLE HERHANGİ BİR GÖRÜŞMEM OLMADI'

Akşener, Mustafa Sarıgül ile birlikte yeni bir parti kuracağı yönündeki iddialara da tepki gösterdi. Akşener, "Kesinlikle böyle bir şey yok, çok üzülürüm. Mustafa Sarıgül ile çok uzun zamandır bir irtibatım yok. Sarıgül ile harhangi bir görüşmem olmadı. Çünkü Sarıgül'ün başlattığı bir hareket var, ona da hakaret böyle bir durum" dedi. Akşener, AKP'den de hiç bir isimle yan yana gelmediğini ifade etti.

Akşener, partiyi merkez sağa çekmek istediği ile ilgili bir temayülün olduğu konusunda ise; "ben DTP'de bile Ülkücü olarak bilinen birisiydim, ülkücülerin sokaktan çekilmesini doğru bulmuyorum ve başta kendim olmak üzere bunu hakaret kabul ediyorum." dedi.

<< Önceki Haber Meral Akşener o isimle parti mi kuracak? Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER