Müfredat iyice yapboza döndü... Bilişim dersi müfredat programından kaldırıldı

Müfredatta yapılan güncelleme ile, ilköğretim programında yer alan bilişim dersi programdan çıkarıldı. Oysa Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, bilişim dersinin çok önemli olduğunu savunarak, “1. sınıflara kadar indireceğiz” demişti

SHABER3.COM

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), önceki gün müfredatta yaptığı değişiklikleri duyurdu. Birçok yeni değişiklik yapıldı. En önemli değişiklikler ise din dersinde yapıldı. İlköğretim programında yer alan bilişim dersi de programdan çıkarıldı.

Bilişim öğretmenleri bu karara sosyal medyadan tepki gösterdi. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan tepki gösteren bilişim öğretmenleri Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan müfredata ilişkin açıklama istedi.

Bakan:1. sınıfa kadar indirilmeli
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, daha önce yaptığı açıklamada bilişim dersinin ilkokul 1’inci sınıfa kadar indirilmesi gerektiğini savunarak, şu açıklamayı yapmıştı:

“Önümüzdeki yıldan itibaren birinci sınıftan 12’nci sınıfa kadar kodlama eğitimini vereceğiz. Kodlama eğitimi şu bakımdan daha önemlidir; geleceğin dili, teknolojinin dili kodlama eğitiminden geçiyor. İnşallah biz de evlatlarımıza daha iyi bir eğitim vermek istiyoruz. Öğrencilerimize tablet bilgisayarlar dağıtıyoruz. Lise ve ortaokuldan başlamak üzere sınıflarımızı akıllı tahtalarla donatıyoruz. Mevzuat eksikliğimiz vardı, o eksikliği giderdik. Yönetmeliği de geçen hafta çıkardık. Dolayısıyla bu evlatlarımızın bilgi teknolojilerini kullanmasını bilgi otoyoluna bağlanmasını önümüzdeki dönemde daha da süratlendireceğiz.”
<< Önceki Haber Müfredat iyice yapboza döndü... Bilişim dersi müfredat... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER