Ne ürettiğini görünce şaşıracaksınız

Adını daha çok dayanıklı iş makinaları, ülkemiz de ise özellikle kışlık botları ile duymaya alıştığımız Caterpillar, yani bilinen adıyla CAT markası şaşırtmaya devam ediyor.

Ne ürettiğini görünce şaşıracaksınız

Akıllı telefon piyasasında her gün yeni bir değişimin yaşandığı günümüzde, CAT firması da daha önce çıkardığı S40 ve S50 model akıllı telefonlarıyla ‘bende varım' demişti. Ancak firma bu kez teknoloji devlerinin bile aklına gelmeyen bir projeye imza attı. Ve dünyanın ilk termal kamerasını içinde bulunduran S60 ile teknoloji piyasasında daha güçlü olmaya çalıştığını gösterdi.

İlk kez akıllı bir telefonda kullanılan termal kamera, 15 ile 30 metre mesafeden tarama yapabilmeyi mümkün kılıyor. Sadece fotoğraf çekmekle sınırlı kalmıyor aynı zamanda 640x840 boyutlarında video çekimine de imkan tanıyor. Görünüm açısından her yeni ürününde daha iyi olmaya çalışan CAT firması, bunu S60 ile daha görünür hale getirmiş durumda.13 mp arka kamera, 5 mp ön kamera ve 1 mm kalınlığında  Gorilla glass 4 ile kaplı bir ekrana sahip olan bu akıllı cihaz, telefonunu düşürmekten korkanların imdadına koşuyor. Firma ürün için 1,8 metreden düşmelere karşı zarar gelmeyeceği garantisini veriyor. Firmanın garanti vermese de bir başka özellik olarak öne çıkardığı ayrıntı ise 5 metreye kadar su geçirmezlik iddiası.

Telefonun diğer özelliklerine gelince, kullanıcısını doyuracak niteliklere sahip olduğu söylenebilir. Yaklaşık 4,7 inç büyüklüğünde, Snapdragon 617 işlemci, 32 gb depolama ve 3 gb RAM ile piyasadaki yerini alan telefon Android 6.0 Marsmallow ile çalışıyor. Termal kameralarda olduğu gibi sıcaklık derecelerini renklendirerek kullanıcılara sunan telefon, özellikle av merakı  olanlar için her türlü görüş koşulunda büyük kolaylık sağlayacağa benziyor.

22-28 Şubat tarihleri arasında Barselona'daki Dünya Mobil Kongresinde tanıtımı yapılacak olan CAT S60'ın mayıs ayının sonunda Amerika'da 599 dolar,  Avrupa'da ise 649 Euro gibi bir rakamla satışa sunulması bekleniyor.
<< Önceki Haber Ne ürettiğini görünce şaşıracaksınız Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER