Olçok ailesi: Nihal Hanımın soyadımızı kullanmasına razı değiliz

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AKP) istifa eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partide yer alma kararı alan Nihal Olçok hakkında ailesinden dikkati çeken bir adım geldi.

SHABER3.COM

Hürriyet'te yer alan habere göre Olçok ailesi, Erol Olçok'un Nihal Olçok ile 2013'te anlaşmalı boşandığını belirterek, "Nihal Süleymanoğlu'nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok'un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanımın şahsi görüşlerinden ibarettir." açıklamasında bulundu. 

Çiftin çocukları şehit Abdullah Tayyip, Cahar Şamil ve Emir Dursun'un velayetini Erol Olçok'un aldığı, ölümünün ardından çocukların vasisinin de amcaları Cevat Olçok olduğu anlatılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Nihal Hanım, 30 Kasım 2016'ya kadar kendi kızlık soyadı olan Süleymanoğlu'nu kullanmıştır. Söz konusu tarihten itibaren mahkeme kararıyla tekrar Olçok soyadını kullanmaya başlamıştır. Olçok ailesi bu mahkeme kararına, Cahar Şamil ve Emir Dursun'un manevi zarar görmemesi adına bugüne kadar herhangi bir itirazda bulunmamıştır." 

"Ancak Nihal Süleymanoğlu'nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır." denilen açıklamada, "Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu'nu kullanarak şahsi görüşlerini ifade edebilir. Olçok ailesi olarak, Nihal Hanım'ın Olçok soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerini yer verildi.

SON DÖNEMDE AKP'Yİ SERT BİR DİLLE ELEŞTİRİYOR

Nihal Olçok, Cumhuriyet'ten İpek Özbey'e verdiği mülakatta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirmesiyle tartışılmaya başlanan 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri için kurulan bir derneğe yapılan bağışların akıbeti ilgili olarak, "Ben açık açık buradan çağrı yapıyorum, bağışta bulunanlar bağışlarını geri alsınlar. Bize gelmedi o paralar. Dava açıp geri alabilirler paralarını." dedi.

Aynı söyleşide Olçok, çocukları ile bir kopukluk yaşadıklarını belirterek, "Çocuklarım bana 'ya soyadını değiştir ya da tweet atmayı bırak ya babamla boşandığınızı açıkla' dedi. Ben de tweette yazdım, 2013 yılında resmi olarak boşandığımızı. Ama bu öyle bir boşanmaydı ki çocuklarımın bile haberi yoktu, sen düşün nasıl bir boşanma olduğunu. Abdullah bilmeden gitti belki de..." diye konuştu.
<< Önceki Haber Olçok ailesi: Nihal Hanımın soyadımızı kullanmasına... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER