Davutoğlu’ndan Gül’e "siyasal İslam" tepkisi

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "Siyasal İslam çöktü" çıkışına cevap veren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Çok ezberci bir tutum olarak görüyorum bunu." dedi.

SHABER3.COM

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bilkent Üniversitesi’nde gençlerle bir araya geldiği söyleşide gündeme ilişkin bir konuşma yaptı.

Söyleşiye katılan birisinin “11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ‘Siyasal İslam tüm dünyada çöktü’ ifadelerine görüşleriniz nelerdir?” sorusuna da cevap veren Davutoğlu, “Çok ezberci bir tutum olarak görüyorum bunu.” değerlendirmesinde bulundu.

GÜL'ÜN O SÖZLERİNE "ÇOK EZBERCİ BİR TUTUM" DEDİ

Davutoğlu siyasal İslam'a ilişkin düşüncelerini şu cümlelerle ifade etti: “Trump’ın zihni, siyasallık bakımından ve Hristiyanlığın siyasal kullanımı açısından İslam dünyasındaki liderlerin çok daha ötesindedir. Yine Netanyahu’nun zihni için de Yahudiliğin siyasetle ilişkisi bağlamında aynı durum söz konusudur. Biz niye Trump’a siyasal Hristiyan, Netanyahu’ya siyasal Yahudi demiyoruz da, Müslüman dünyada din ile siyaset ilişkisini tanımlamak gerektiğinde siyasal İslam diyoruz? Bir kere bunu sorgulamak gerek."
<< Önceki Haber Davutoğlu’ndan Gül’e "siyasal İslam" tepkisi Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER