Polislerden 'Gelecek Senin Elinde Projesi'


Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Güvenli Hayat, Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençleri Koruma ve Sosyal Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında uygulamaya konulan 'Gelecek Senin Elinde Projesi' etkinlikleri devam ediyor. Son olarak 'Gelecek Senin Elinde Projesi' kapsamında Çanakkale ve İstanbul illerine gezi düzenlendi.

Çocuk ve gençlerin tarihi ve kültürel bilincini arttırmak, milli benlik şuuru aşılamak ve gençler arasında kardeşlik duygularını pekiştirmek amacı ile 12-16 Haziran tarihleri arasında Çanakkale ve İstanbul illerine sosyal ve kültürel amaçlı gezi düzenlendi.
Geziye il merkezinde bulunan mahallelerden seçilen 40 öğrenci ve bunlara refakat etmek üzere Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nden 5 personel katıldı. Ulaşımın uçakla sağlandığı gezide, Çanakkale savaşının yapıldığı tüm yerler, tabyalar, Çanakkale Şehitlik Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Kabatepe Simülasyon Merkezi gezildi. Çanakkale ilinin gezilmesinden sonra İstanbul iline geçilerek bir gün konaklamanın ardından İstanbul ilinin tüm tarihi yerlerini kapsayan Beyazıt Cami, Hipodrom Bölgesi, Sultanahmet Cami, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Eminönü bölgesi, Yeni Cami, Fetih 1453 Panaroma Müzesi, Miniatürk, Eyyüp Sultan Cami gibi yerler gezildi. Ayrıca ilk defa İstanbul'a giden bu gençlerle bir boğaz turu gerçekleştirildi.

Geziye katılan gençler, gezinin kendileri açısından çok verimli geçtiği, kendilerine okul sonrası moral olduğu ve başta geziyi düzenleyen Hatay İl Emniyet Müdürlüğü'ne, destekleri için İl Emniyet müdürü Ali Doğan Uludağ'a, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Numan Şahaboğlu ve personeline teşekkürlerini iletti.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, proje faaliyetlerinin aksamadan devam edeceği, çocuk ve gençleri suçtan uzak tutmak amacı ile farklı faaliyetlerin planladığı bildirildi. CİHAN
<< Önceki Haber Polislerden 'Gelecek Senin Elinde Projesi' Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER