Radyo Sputnik'te ayrılıklar devam ediyor

Gazeteciler Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki'nin programlarına son veren Radyo Sputnik, sabahları yayınlanan Seyr-i Sabah programını sunan gazeteci Zafer Arapkirli ile de yollarını ayırdı.

SHABER3.COM

Radyo Sputnik’te bir ayrılık daha. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptıkları mülakatın akabinde, gazeteciler Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki'nin programlarına son veren Radyo Sputnik, sabahları yayınlanan "Seyr-i Sabah" isimli programı sunan gazeteci Zafer Arapkirli ile de yollarını ayırdı.

Üç yılı aşkın süredir programı yaptığını belirten Arapkirli şahsi Twitter hesabından, “RS FM ile buraya kadarmış… Özgürce, onuru ile gazetecilik yapmak isteyene yer mi yok? Mekân mı yok? Görüşürüz.” notunu paylaştı.

ZAFER ARAPKİRLİ: RAHATSIZ OLDUKLARINI SIK SIK BELİRTİYORLARDI

T24'e konuşan Zafer Arapkirli, "Bir format değişikliğine gidiyoruz." açıklaması yapılınca durumu anladığını ve istifa ettiğini belirterek şöyle konuştu: "Sputnik Türkiye'nin Genel Yayın Yönetmeni Mahir Boztepe beni telefonla arayarak çağırdı. Gidişatı anladığım için ben doğrudan patronla görüştüm. 'Bir format değişikliğine gidiyoruz' açıklaması yapılınca durumu anladım ve istifa ettim. Zaten benim programımın içeriği hep muhalifti. Rahatsız olduklarını sık sık belirtiyorlardı. Şaşırmadım. SETA raporunda da zaten rahatsızlıklar dile getirilmişti." 

YAVUZ OĞHAN'IN KOVULMASINDAN ÜZÜNTÜ DUYDUĞUNU BELİRTMİŞTİ

Zafer Arapkirli, programının sonlandırıldığını duyurduğu mesajından önce RS FM tarafından işlerine son verilen üç gazeteciyle ilgili, "RS FM'in bugün gelmiş olduğu prestijli konumda en büyük katkılardan birine sahip olan sevgili meslektaşım @yavuzoghan'ın iki programının da kaldırıldığını üzüntü ile öğrendim. Özgür, yani gerçek gazeteciliğin önemli bir kaybının ilanıdır." demişti.
<< Önceki Haber Radyo Sputnik'te ayrılıklar devam ediyor Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER