Saldırı bölgesinde inceleme sürüyor


Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde canlı bombanın kendini patlatması sonucu meydana gelen terör saldırısıyla ilgili çalışmalar sürüyor. Beyoğlu Kaymakamlık binasına çok yakın bir noktada gerçekleşen patlamada yaralananlar da çevre hastanelere kaldırıldı. Yaralılar arasında yabancı turistlerin de bulunduğu belirtildi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, olayın hemen ardından saldırının gerçekleştiği bölgede incelemeler yaptı. Polis birimleri de hem olay yerinde hem de Beyoğlu'ndaki ara sokaklarda kapsamlı şekilde kontrollerini sürdürüyor. Olayın ardından İstiklal Caddesi her iki yönde de yayaların kullanımına kapatıldı. Olay yerinden görüntü almaya çalışan gazeteciler de oluşturulan güvenlik bariyerinin dışına çıkarıldı.

Patlamanın meydana geldiği noktada olay yeri inceleme birimlerinin çalışması sürüyor. Polis ekipleri, patlamanın detaylarına ilişkin çalışmalarını devam ettiriyor. Ara sokaklardaki kontroller sırasında da şüpheli kişiler kimlik kontrolünden geçiriliyor.

Görgü tanıkları ise saldırı nedeniyle yaşadıkları büyük panik ve korkuyu anlattı. Patlama sesinin duyulmasıyla birlikte kendini sokağa attığını belirten bir vatandaş, yaralananları gördüğünü ve canını kurtarmak için olay yerinden uzaklaştığını anlattı.


CİHAN
<< Önceki Haber Saldırı bölgesinde inceleme sürüyor Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER