Halil Sezai 'silahla kasten yaralama' suçundan tutuklandı

Şarkıcı Halil Sezai, Tuzla'da komşusunu darp ettiği gerekçesiyle mevcutlu şekilde adliyeye getirildi. Nöbetçi hakimlik, 'silahla kasten yaralama' suçundan Halil Sezai'nin tutuklanmasına karar verdi.

Şarkıcı Halil Sezai'nin yaşlı adamı dövdüğü görüntüler ortaya çıktı

Şarkıcı Halil Sezai bugün savcı önünde ifade vermek için polis eşliğinde avukatıyla İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi. 

Sezai'nin savcıya ifade vermesi yaklaşık 2 saat sürdü. Sezai savcılıkta ifadesinin alınmasının akabinde "Silahla kasten yaralama" ve "Silahla tehdit" suçlarından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edildi.

Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nda savcılık tarafından ifadesi alınan Sezai, "silahla kasten yaralama" ve "silahla tehdit" suçlarından tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hekimliğine sevk edildi.

Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği, şarkıcı Halil Sezai'nin "silahla kasten yaralama" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

67 YAŞINDAKİ KOMŞUSUNU DARP ETTİ

Halil Sezai dün Tuzla'da 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'i darp ettiği görüntüler ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınmıştı. Şarkıcı Emniyet'te ifade vermesinin akabinde serbest bırakılmıştı. 

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı darp soruşturmasını genişletmesinin ardından Sezai'iyi savcılık ifadesinin alınmasının için adliyeye çağırmıştı

Sezai'nin darp ettiği belirtilen komşusu Hüseyin Meriç'in dünkü açıklamasının ardından Halil Sezai de Twitter hesabından ilk açıklamayı yapmıştı.

Halil Sezai, "Benim yaptığım şey de hayvanlık buna söyleyecek bir lafım yok... Beni bilen bilir aşırı sabırlı ve sakin bir insanımdır ama bu raddeye gelmenin de bir süreci var. Üzgün müyüm? Hem de çok. Değmezdi bu mafya hikayelerini ballandıra ballandır anlatan, parasıyla her şeyi, herkesi satın alabileceğini düşünen abimiz için. Ben bilmiyor muyum sitenin 50 tane kamerası olduğunu, bilmiyor muyum magazin gezeceklerini beni ve ailemi çok kötü bir pozisyonda bırakacaklarını? Elbette biliyorum. Ama dayanamadım işte. Taş olsa çatlardı aylardır süren bu kadar ağır küfür ve tacize." ifadelerini kullanmıştı.

<< Önceki Haber Halil Sezai 'silahla kasten yaralama' suçundan tutuklandı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER