Sedat Peker, 'Ümitcan Uygun' dosyasını açtı!

Peker'den Ümitcan Uygun için Soylu'nun da yardımıyla adli tıp raporu alındı iddiası

SHABER3.COM

Sedat Peker, sosyal medya hesabından yeni iddialarda bulundu. 

Peker, Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun'un kurtulabilmesi için adli tıp raporu hazırlandığını bunun Uygun'un babasının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yakın arkadaşı olması sayesinde yapıldığını iddia etti.

Peker konuyla ilgili şöyle yazdı:

"AK Parti milletvekili Tolga Ağar tarafından tecavüze uğrayıp intihar ettiği söylenen Yeldana Kaharman kardeşimizin olayında olduğu gibi, Aleyna Çakır kardeşimizin ölüm olayında olduğu gibi hiçbir suçlu ceza çekmeyecektir. Çünkü bir kişinin yargılanıp ceza alması için asıl olan tek şey adli tıp raporudur. Adli tıp raporlarının gerektiği bedel ödenerek nasıl çıkarıldığını Burhan Hoca’nın WhatsApp yazışmalarından net olarak görebilirsiniz.
Tolga Ağar'ı kurtarmak için adli tıp raporu hemen hazırlanıyor, Aleyna Çakır kardeşimizin ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun'un kurtulabilmesi için gerekli adli tıp raporu da şahsın babası Süleyman Soylu'nun yakın arkadaşı olduğu için gerektiği şekilde hemen hazırlanıyor."

Ne olmuştu?
21 yaşındaki Aleyna Çakır, 3 Haziran 2020 günü Ankara'nın Keçiören ilçesindeki evinde erkek arkadaşı olduğu söylenen Ümitcan Uygun tarafından  boynunda iple ölü bulunmuştu. İntihar ettiği öne sürülen Aleyna Çakır’ın Uygun tarafından bayılana kadar dövüldüğü görüntüler ortaya çıkmıştı. Çakır'ın ölümünde baş şüpheli gösterilen Ümitcan Uygun gözaltına alınmış ancak daha sonra serbest bırakılmıştı.

14 Ekim'de Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümüne dair yürütülen soruşturmada, Çakır’ın yaşamını yitirdiği gece evin yakınındaki otomobile binen kişinin baş şüpheli Ümitcan Uygun olduğu netleşmişti. Yeniden ifade veren Çakır’ın anne ve babası, Ümitcan Uygun ve çevresine işaret etmişti. Olay yeri inceleme raporuna göre, evde biri kırık iki alkol şişesi bulunmuş, Çakır’ın bacaklarında da morluklar tespit edilmişti.

Annesi de ölü bulundu
Ümitcan Uygun'un çocuk esirgeme yurtlarında öğretmen olarak çalışan annesi Gülay Uygun da Çakır'ın ölümünün ardından yine Keçiören'de kafasından silahla vurulmuş şekilde ölü olarak bulunmuştu. Eşinin ölümünden sonra açıklama yapan Ümitcan Uygun'un babası, eşinin ölmeden önce "Ölümümden Müge Anlı suçludur" yazılı bir not bıraktığını ileri sürmüştü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında daha önce Esen’e şiddet uyguladığı anlara ait görüntüleri ortaya çıkan Ümitcan Uygun gözaltına alınmıştı. Ümitcan Uygun, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Uygun tarafından şiddet uygulandığı görüntüler ortaya çıkan Aleyna Çakır'ın olayın ardından koruma kararı aldığı, Uygun'a da 1 ay uzaklaştırma cezası verildiği öğrenilmişti.

Tespit edilen DNA örnekleri Uygun ile eşleşmişti
Esen’in kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için adli tıp raporu istenmişti. İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. Adli Tıp İhtisas Kurulu tarafından hazırlanan rapor savcılığa gönderilmişti.

Raporda Esen’in otopsisinde dış muayenesinde ası dışında vücudunda tespit edilen belirtilerin ölüm meydana getirecek nitelikte olmadığı, iç muayenesinde kafatasında kırık, kafa içi kanama, iç kanama, beyin doku harabiyeti, iç organ ve büyük damar yaralanmasına rastlanılmadığı ifade edilmişti.

Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi, Ankara'da evinde ölü bulunan Aleyna Çakır'da tespit edilen doku ve sperm örneğinin, Ümitcan Uygun'un DNA'sı ile uyumlu olduğunu belirlenmişti.

Çakır'ın ölümüyle ilgili hazırlanan soruşturma raporlarındaki çelişkiler de ailenin avukatı Umur Yıldırım tarafından gündeme geltirilmişti.
<< Önceki Haber Sedat Peker, 'Ümitcan Uygun' dosyasını açtı! Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER