Sendika başkanı 1,8 milyon TL'lik lüks makam aracı aldı

Sendikalardaki lüks makam aracı saltanatına bir yenisi daha eklendi.

SHABER3.COM

Daha önce Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Dursun'un, piyasa değeri yaklaşık  800 bin lira olan Audi A6 arabası almasının ardından Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci'nin de süper lüks makam aracı aldığı ortaya çıktı. 

Değirmenci, maaşının 30-50 bin lira arasında olduğunu belirtti.



Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Değirmenci, BMW aldığını doğruladı. Değirmenci, “AUDI, arıza yapıyordu, yolda kalıyordu.” diye kendini savundu. 

DEĞİRMENCİ: SONRA BMW'Yİ SORDUK, "10 YIL GİDER" DEDİLER!

Değirmenci, şunları söyledi: “Oturduk, yönetim kuruluyla konuştuk. Önce, yeni bir Audi'yi sorduk. ‘Kaç lira' dedik. ‘800 bin' dediler. ‘Kaç yıl gider' dedik, ‘4 yıl' dediler. Sonra BMW'yi sorduk. ‘Fiyatı ne' dedik, ‘1 milyon 800 bin lira' dediler. Kampanya varmış, 1 milyon 300 bin liraya veririz dediler. ‘Ömrü kaç yıl' diye sorduk, ‘10 yıl' dediler. Baktık, sendikamızın menfaatleri için bu daha uygun, bunu almaya karar verdik. Benden sonra gelecek olan arkadaşa da hem yeni bir araba hem de yeni bir bina bırakmış olacağım.”
"MAAŞIM 30 BİN LİRA İLA 50 BİN LİRA ARASINDA"

Yunus Değirmenci'nin maaşının da 50 bin liraya yükseltildiği iddia edildi. Ancak Değirmenci, “O kadar değil. 30 ila 50 bin lira arası.” ifadelerini kullandı. 

Kendisinin ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarının maaşlarının her yıl ocak ayında belirlendiğini belirten Değirmenci, “Oturduk, konuştuk. Bir düzenleme yaptık. Benim yönetim kuruluyla maaşım aynıydı. Arkadaşlar ‘Başkanım, siz bizden daha çok çalışıyorsunuz' deyince benim maaşım biraz daha arttırıldı. Ben Kayseriliyim, tasarrufu iyi bilirim.” dedi.
<< Önceki Haber Sendika başkanı 1,8 milyon TL'lik lüks makam aracı aldı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER