Dünyanın Sesleri Bükreş'i coşturdu

Dört kıtadan gelen 14 öğrenci, Romanya’nın başkenti Bükreş’teki Dünyanın Sesleri programında sahne aldı. Bayram havasında geçen programda, coşku ve heyecan hiç eksilmedi.

Dünyanın Sesleri Bükreş'i coşturdu

Öğrencilerin performansları göz kamaştırdı.Program, halk oyunları gösterileriyle renklendi.

Bükreş’te düzenlenen 14. Türkçe Olimpiyatları programı bayram havasında yaşanıyor. Cumartesi akşamı yapılan Ses Finali, kıran kırana bir yarışmaya ve coşku dolu programa sahne oldu.

Dört kıtadan, 14 farklı ülkeden gelen öğrenciler, dünyanın en güzel sesi olmak için sahne aldı. Yarışmacılar, aylardır provasını yaptıkları şarkıları en güzel şekilde seslendirerek uluslararası jüri ekibinden geçer not almaya çalıştı.

Kusursuz sahne performanslarına, Avustralyalı George Donikian ile Romanyalı Andreea Marin’in sunumlarıyla birleşince coşku zirve yaptı.


Şarkılara tempo tutan konuklar, Sırbistan, Güney Afrika ve Kazakistanlı öğrencilerin halk oyunlarını ayakta alkışladı. Romanyalı minik öğrencilerin gösterisi ise göz kamaştırdı.

Eurovision’un Romanya temsilcisi jüride

14 farklı ülkeden yetenekli öğrencilerin yarıştığı finalin jürisi de, birbirinden renkli simalardan oluştu.

Eurovision yarışmalarında Romanya adına ekrana çıkan Liana Stanciu, bu kez Türkçe Olimpiyatları jüri ekibinde yer aldı.

Yarışma jürisi, Almanya’dan Klaus Cutik, Rusya’dan Evgeniy Kungurov ve Japonya’dan Asami Sasaki gibi isimlerle renklendi.

Romenler programa akın etti

Romanya’nın bu akşam gerçekleştirilen Eurovision finallerinden diskalifiye edilmesi, Bükreş’te düzenlenen etkinliği Romenler açısından daha bir anlamlı hale getirdi.

Salonu hınca hınç dolduran konuklar, muhteşem sahne performanslarına alkışlarla karşılık verdi.

Bükreş’teki coşkuya, başkentte ikamet eden gurbetçilere ek olarak, komşu ülkelerden gelen misafirler de ortak oldu.


ŞARKI FİNALİ YOUTUBE'DA YAYINLANACAK

Romanya'nın başkenti Bükreş'in en prestijli salonu Sala Palatului'de gerçekleştirilecek olan TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ŞARKI FİNALİ, 15 Mayıs Pazar günü Türkiye saatiyle 18:00'de YOUTUBE üzerinden HD kalitesiyle canlı olarak yayınlanacak.

<< Önceki Haber Dünyanın Sesleri Bükreş'i coşturdu Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER