Sinan Şamil Sam ve diğer hastalar için organ bağışı çağrısı yapıldı


Organ nakli bekleyen hastalar ile karaciğer nakli bekleyen Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam için organ bağışı çağrısı yapıldı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Merkezi'nde yapılan bir toplantıyla çağrısı yapılan organizasyona, Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu güreşçi Mahmut Demir ve halterci Naim Süleymanoğlu, olimpiyat ikincisi milli boksör Malik Beyleroğlu ve spor spikeri Bilgehan Demir katıldı.

Toplantıda bağış çağrısını yapan şampiyon güreşçi Mahmut Demir, "Bilindiği üzere bayrağımızı göklere çektirmiş büyük şampiyon Sinan Şamil Sam, çok ciddi bir rahatsızlık yaşamakta ve yoğun bakımda bulunmaktadır. Boks gibi ağır spor yapan kardeşlerimizde böyle hastalıklar malesef çıkmaktadır. Doktorlar zamana karşı yarıştığımızı ve bir an önce organ bulunup nakil yapılması gerektiğini belirtmiştir." diyerek, şunları söyledi:

"Başta sosyal medyada çıkan olumsuz haberlere mani olmak adına milletimiz ve devletimizin dikkatini çekmek için böyle bir basın toplantısı düzenleme kararı aldık. Bildiğiniz gibi milletimiz böyle zor günlerde birlik ve beraberlik adına bir araya gelir, bunun içinde bir araya gelmiştir, fakat organ naklinde başarılı değiliz. Aziz milletimizden ricam evlatlarına sahip çıkmalarıdır. Herkesin enpati yapmasını ve duyarlı olmasını istirham ediyoruz. Dünya ölçülerinde organ bağışında son sıralardayız. Kaldı ki yüce dinimizde de özellikle organ bağışı geçmektedir. 100 bin organ nakli bekleyen hasta vatandaşımız da var. Tüm spor kamuoyu ve insanlığı yardım etmeye davet ediyoruz." diye konuştu.

Öte yandan toplantıda kısa bir söz alan spiker Bilgehan Demir'in duygulandığı görüldü.
CİHAN
<< Önceki Haber Sinan Şamil Sam ve diğer hastalar için organ bağışı... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER