Sosyal medyayı karıştıran "çilek" videosu kurgu çıktı

Sosyal medyanın gündemine giren 'çilek deneyi' videosunu yayan kullanıcı görüntülerin kurgu olduğunu açıkladı.

Çilekten soğutan video!

Sosyal paylaşım sitesi TikTok'ta başlayan ve kısa süre sonra diğer platformlara da "çilek deneyi" ismiyle yayılan videonun kurgu olduğu ortaya çıktı. 

Videonun yayılmasının ardından birçok insan kendi deneyini yaparak görüntüleri sosyal medyadan paylaşmaya başlamış, ancak birçok kullanıcı yapılan işlemin işe yaramadığını söylemişti. 

BU KADAR KİŞİ TARAFINDAN SEYREDİLECEĞİNİ TAHMİN ETMEMİŞ!

Videoyu paylaşan TikTok kullanıcısı videonun kurgu olduğunu açıkladı. Kullanıcı, tuzlu suya çilekleri attıktan sonra, bahçesinden çıkardığı böcekleri kaseye ekleyerek çileğin içinden çıkıyormuş gibi gösterdiğini, kadar kişi tarafından izleneceğini düşünmediğini, ayrıca sahte olduğunun çok belli olduğunu söylüyor.

Videoyu yayan sosyal medya kullanıcısı yaptığı açıklamada, “Karantinadan çok sıkıldım ve çilek akımında sahte bir video yaptım. Çünkü akımı görünce komik olacağını düşündüm. O zaman sadece 2 bin takipçim vardı ve videonun böyle yayılacağını düşünmedim. Açıkçası görüntülerin çok sahte olduğu belliydi. Hiçbir böceği suda boğmadım, videodan sonra yaşayan böcekleri serbest bıraktım. Sizin gibi bir amacım yok beni takip eden sizsiniz ve bu benim hatam değil.” ifadelerini kullandı.
<< Önceki Haber Sosyal medyayı karıştıran "çilek" videosu kurgu çıktı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER