Süper Lig'de Tugay Kerimoğlu sürprizi

Sahasında Osmanlıspor'a 4-0 yenilen Mersin İdmanyurdu'nda, maçın ardından istifa eden teknik direktör Mesut Bakkal'ın yerine arayışlar başladı.

Süper Lig'de  Tugay Kerimoğlu sürprizi

Mersin İdmanyurdu Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Serttaş, Mesut Bakkal'ın istifasını kabul ettiklerini ve yeni teknik direktör için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Mersin İdmanyurdu'nun büyük bir camia olduğunu, bu doğrultuda en iyi teknik direktörü takımın başına getirmek istediklerini ifade eden Serttaş, "Adaylar arasında Bülent Korkmaz ile Samet Aybaba ön plana çıkıyor. Bu isimlerin yanı sıra Tugay Kerimoğlu ve Okan Buruk'la da ilgileniyoruz. Yönetim ile bugün yapacağımız toplantının ardından bir yol çizeceğiz" dedi.

Yeni teknik direktörü bir an önce takımın başına getirmek istediklerini kaydeden Serttaş, Bakkal'ın istifasını da değerlendirerek, şöyle konuştu:
"Mesut hoca bu takım için elinden geleni yaptı. Maalesef bazen olmayınca, olmuyor. Bireysel hatalar nedeniyle kaybedilen maçlar vardı. Kendisi, 'kan değişikliğinin takıma iyi geleceğini' bize iletti. Efendiliğini yaptı, bize en ufak zorluk çıkarmadı. Biz de istifasını kabul ederek, hizmetlerinden dolayı teşekkür ettik. Gerçekten çalışkan bir insan ancak sportif başarılar yakalanmayınca maalesef fatura hep teknik direktörlere kesiliyor, bu da onların kaderi. Mesut Bakkal bizim dostumuzdur, öyle de kalacak."
Ahmet Serttaş, Osmanlıspor karşılaşması sırasında kırmızı -lacivertli taraftarların, Mesut Bakkal'a yönelik tepkisine de değinerek, "Taraftarın bir teknik direktörü istifaya çağırması çok normaldir ancak küfür edilmesi hoş olmadı. Mersin İdmanyurdu taraftarına bunlar yakışmadı" ifadelerini kullandı.
<< Önceki Haber Süper Lig'de Tugay Kerimoğlu sürprizi Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER