Tahkim Kurulu'ndan Vavacars Fatih Karagümrük isim için yeni karar

Vavacars Fatih Karagümrük - Fenerbahçe maçında gördüğü kırmızı kart sonrasın 3 maç cezalı duruma düşen Vavacars Fatih Karagümrük Caner Erkin'in cezasıyla ilgili olarak için indirim kararı çıktığı belirtildi.

SHABER3.COM

Süper Lig'in 18. haftasında 1-1 biten Vavacars Fatih Karagümrük - Fenerbahçe maçınının 38. dakikasında kırmızı kart gören Caner Erkin'e 3 maçtan men cezası verilmişti.

Kırmızı-siyahlı kulüp karara itiraz etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Vavacars Fatih Karagümrüklü futbolcu Caner Erkin'e verilen 3 resmi maçtan men cezasını 1 maça indirdi.

TFF'den yapılan açıklamada, “Vavacars Fatih Karagümrük Kulübü'nün, futbolcusu Caner Erkin ile ilgili Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 28.12.2021 tarih E.2021-2022/519 - K.2021-2022/621 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Vavacars Fatih Karagümrük Kulübü'nün futbolcusu Caner Erkin'in, ihraç öncesi ve ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36/1-a ve 35/4. maddeleri uyarınca verilen 3 resmi müsabakadan men ve 39.000,00 TL para cezasının; izlenen görüntülerde fiziksel temas bulunmaması ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun benzer olaylarda verdiği kararları dikkate alındığında cezada alt sınırdan uzaklaşmayı gerektiren bir sebep bulunmadığından 1 resmi müsabakadan men ve 13.000,00 TL para cezası şeklinde PFDK kararının düzeltilerek onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.
<< Önceki Haber Tahkim Kurulu'ndan Vavacars Fatih Karagümrük isim için... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER