Tansu Çiller'in oğlu hakkında 'Eşini döverek hastanelik etti' iddiası

Tansu Çiller'in oğlu Mert Çiller, iki çocuğunun annesi Zeynep Çiller'i dövdüğü iddiasıyla mahkemelik oldu. Kaburgaları kırılıncaya kadar dayak yediğini iddia eden Zeynep Çiller, Mert Çiller'e boşanma davası açarak çocuklarının velayetini istedi.

SHABER3.COM

Eski sevgilisi tarafından vahşice öldürülen Pınar Gültekin cinayetinin yankıları sürerken eski başbakanlardan Tansu Çiller'in oğlu Mert Çiller'in iki çocuğunun annesi Zeynep Çiller'i dövdüğü iddiası gündeme bomba gibi düştü.


TANSU ÇİLLER TORUNLARINI SOKAĞA ATTI
Sözcü’de yer alan iddialara göre, Mert-Zeynep çiftin yaşadığı durum Tansu Çilleri oldukça sinirlendirdi. Çiftin oturduğu ve Mert Çiller’in uzaklaştırma cezası aldığı, İstinye’deki lüks dairenin sahibi Tansu Çiller, mahkemenin evi Zeynep Çiller’in kullanımına vermesinin ardından tahliye davası açtı. Oğlunun kirasını ödemediği gerekçesiyle Tansu Çiller mahkemeden aldığı jet tahliye kararı ile mahkemenin Zeynep Çiller’in kullanımına verdiği evi boşalttırdı. Zeynep Çiller ve iki çocuğu sokakta kaldı.

AŞIRI ALKOL VE UYUŞTURUCU KULLANIYOR
Zeynep Çiller’in avukatlığını Kezban Hatemi ve Nezihe Hıdıroğlu yapıyor. İstanbul Aile Mahkemesi’ne açılan boşanma davasındaki dilekçede Zeynep Çiller’e ait şu iddialar yer aldı: Bir buçuk yıllık flört döneminden sonra Zeynep ve Mert Çiller 16 Kasım 2009’da evlendi. Çiftin bu evlilikten bugün 10 ve 5 yaşlarında bir kız ve oğlu oldu. Son dönemlerde iddiaya göre Mert Çiller’in, aşırı alkol tüketimi ve uyuşturucu kullanması nedeniyle öfkesini kontrol edemeyip kendini kaybederek her fırsatta Zeynep Çiller’e şiddet uygulamaya başladı..

SAÇINDAN SÜRÜKLEYİP KAFASINI DUVARDAN DUVARA VURDU

5 Mayıs'ta Mert Çiller aile konutunda çocuklarının gözü önünde Zeynep Çiller'e şiddet uygulamasının ardından çift karakolluk oldu. İddiaya göre Mert Çiller, Zeynep Çiller'i saçından sürükleyerek kafasını duvardan duvara vurdu.Evdeki eşyaları kırmaya başladı. Zeynep Çiller çocuklarını alarak komşularına sığındı. Komşuların 155 Polis İmdat'ı araması üzerine Zeynep Çiller şikayetçi oldu. Eve gelen polisler tutanak tutarak Zeynep Çiller'i muayene için hastaneye götüreceklerini belirtti.Tansu Çiller'in oğlu hakkında bomba iddia: Eşini saçından sürükleyip kafasını duvardan duvara vurduTANSU ÇİLLER DEVREYE GİRDİ İDDİASI

Bu sırada eski başbakanlardan Tansu Çiller avukatı ile birlikte aile konutuna gelerek iddiaya göre polislerin işlem yapmasını engellemeye çalıştı. Tansu Çiller, Zeynep Çiller'in şikayetçi olması durumunda 'Çocuklarını bir daha göremezsin' şeklinde tehdit ettiği boşanma dilekçesinde yer aldı. Çocuklarını üst kat komşusuna emanet eden Zeynep Çiller, polislerle birlikte İstinye Devlet Hastanesi'ne giderek darp raporu aldı.
5 Mayıs 2020 tarihli darp raporu boşanma dilekçesinde şöyle yer aldı;
- Sağ parieltalde 2×3 santim boyutunda hematom,- Boyun ön yüzde solda 1 cm yüzeysel çizik,
- Sol üst kol dış yan yüzde yaklaşık 10×10 cm hematom ve ekimoz alanı var.
- Sağ üst koldış yan yüzde 2 adet yaklaşık 10×5 cm boyutlarında hematom ve ekimoz alanı var.
- Sol köğrücük kemiği altında yaklaşık 1×3 cm boyutunda ekimoz alanı var.
- Sol omuzda 2×1 cm boyunda ekimoz alanı var.
- Sağ memede al lateral bölgede 2×1 cm boyutunda ekimoz ve yüzeysel sıyrık var.
- Sol meme lateral alt bölge 2 cm yüzeyel çizik var. Sağ üst bacak dış yüzde yaklaşık 5×2 cm boyutunda 2 adet ekimoz alanı var.
- Sol üst bacak dış yüzde 5×3 cm ve 2×2 cm boyutunda ekimoz alanı var.- Sağ tibia ön yüzde yaklaşık 2×3 cm boyutunda tespit edildi.

<< Önceki Haber Tansu Çiller'in oğlu hakkında 'Eşini döverek hastanelik... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER