Taşdelen'den vatandaşa çağrı: İnadına Kızılay

Taşdelen'den vatandaşa çağrı: İnadına Kızılay

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 13 Mart 2016 günü gerçekleştirilen bombalı terör saldırısının ardından ticari durgunluk yaşayan Kızılay esnafına ziyaretlerini sürdürdü. Taşdelen, vatandaşlara Kızılay'da alışveriş yapma çağrısında bulunarak, "İnadına Kızılay." dedi.

Taşdelen, Kök Çarşısı'nda esnafı ziyaret ederek alışveriş yaptıktan sonra Kızılay Alışveriş Merkezi esnafıyla buluştu. Başkan Taşdelen "Artık korkmadan sokağa çıkma, başkentin kalbini doldurma zamanı. Biz buradayız, esnafımızın, halkımızın yanındayız. Sloganımız belli inadına Kızılay." diye konuştu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen 13 Mart'ta yaşanan terör saldırısının ardından ticari açıdan zorluklar yaşayan Kızılay esnafını ziyaret etti. CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli'nin de katıldığı ziyarette Başkan Taşdelen, ilk olarak patlamanın yaşandığı alana en yakın pasajlardan biri olan Kök Çarşısı'nı gezdi. Taşdelen, çarşı içindeki mağazaları tek tek gezerek esnafın ekonomik durumlarını sordu.

Taşdelen, ziyaretlerinde esnafa, Başkentlilerin yeniden güvenle kent merkezine gelmeleri için çalıştıklarını kaydetti. Kök Çarşısı'nın ardından Kızılay Alışveriş Merkezi'ne geçen Taşdelen, iş yeri sahipleri ve çalışanlarıyla bir araya geldi. Çalışanlara karanfil hediye eden Taşdelen, Çankaya Belediyesi olarak her zaman esnafın yanında olduklarını söyledi.

Ziyaretin sonunda AVM yönetimiyle buluşan Başkan Taşdelen, "Artık korkmadan sokağa çıkmak, Başkentin kalbini yeniden doldurmak zamanı. Biz Çankaya Belediyesi olarak burada, halkımızın ve esnafımızın yanındayız. Bütün başkentlileri yeniden Kızılay'da yaşamaya, alışverişe davet ediyorum." ifadelerini kullandı. CİHAN
<< Önceki Haber Taşdelen'den vatandaşa çağrı: İnadına Kızılay Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER