Tatvanlı Muaythai sporcularından büyük başarı

28 Ocak - 7 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılan Türkiye Şampiyonası’na katılan Bitlis’in Tatvan ilçesi başarılarıyla adından söz ettirdi.

Tatvanlı Muaythai sporcularından büyük başarı

Muaythai Federasyonu tarafından 28 Ocak - 7 Şubat 2016 tarihleri arasında Aydın Söke’de yapılan Türkiye Şampiyonası’na 30 sporcuyla katılan Bitlis’in Tatvan ilçesi başarılarıyla adından söz ettirdi.

Tatvan, organizasyonda 5 Türkiye şampiyonluğu, 1 Türkiye ikinciliği ve 4 Türkiye üçüncülüğü gururunu yaşadı.

Minikler kategorisinde Bera Hamza Uğur ve Serhat Demir, yıldızlar kategorisinde Bünyamin Enes Subaşı, gençler kategorisinde ise Mehmet Yalçın ve Abduselam Kurt, organizasyonu şampiyon tamamladı. Büyükler kategorisi A klasmanında ise Murat Aslan Türkiye ikinciliği, gençler kategorisinde Hamza Şentürk, büyükler kategorisi A klasmanında Gökhan Kara ve yıldızlarda ise Emre Dinar ve Emir Közenk Türkiye üçüncüsü oldu.

Başarıda katkısı bulunan herkese teşekkürlerini ileten Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, elde edilen başarının önemine vurgu yaparak, “Sporcularımız bir kez daha ulusal bir yarışmada gerek ilçemizi ve gerekse ilimizi en iyi şekilde temsil ederek bizlere büyük bir gurur daha yaşattılar. Ben bu vesile ile elde edilen başarıdan ötürü başarının mimarı sporcularımızı tebrik ediyor ve başarıya katkı sunan herkese de teşekkür ediyorum.” dedi.

Sporcuların elde ettikleri başarılar sayesinde ilçenin de tanıtımına katkı sağlandığını ifade eden Kaymakam Erkan, kaymakamlık olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada spora ve sporcuya destek sunmaya devam edeceklerini de kaydederek, başarıdaki katkılarından ötürü Takım Antrenörü Ömer Uğur ve Gençlik Spor camiasına da teşekkürlerini iletti.

Takım antrenörü Ömer Uğur da şampiyonada iyi bir sonuç elde ettiklerini dile getirdi. Ömer Uğur, "Mehmet Yalçın, mayıs ayında İsveç’te yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'na, Abduselam Kurt, eylül ayında Hırvatistan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası'na ve son olarak Türkiye Şampiyonası'nda minikler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan sporcularımız Bera Hamza Uğur ve Serhat Demir de nisan ayında Bulgaristan’da yapılacak olan Balkan Şampiyonası'na katılmaya hak kazanarak gerek ilçemizi ve gerekse ülkemizi temsil edecekler." ifadelerini kullandı.

CİHAN
<< Önceki Haber Tatvanlı Muaythai sporcularından büyük başarı Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER