Toros Koleji, TÜBİTAK Matematik Olimpiyatları'nda 2 gümüş madalya kazandı

Toros Koleji, TÜBİTAK Matematik Olimpiyatları'nda 2 gümüş madalya kazandı

Özel Antalya Toros Akdeniz Fen ve Anadolu Liseleri öğrencileri, TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda 2 gümüş madalya aldı. Toros Lisesi, böylece Akdeniz Bölgesi'nde en çok madalya alan okul unvanına sahip oldu.

TÜBİTAK tarafından 5-6 Aralık 2015 tarihlerinde Türkiye'nin seçkin okullarından öğrencilerin katılımı ile Ankara'da yapılan Liselerarası 23. Ulusal Bilim Olimpiyatları ile 20. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatları'nın ödül töreni gerçekleştirildi. Antalya Belek Belconti Hotel'de yapılan ödül töreninde Özel Antalya Toros Akdeniz Fen ve Anadolu Liseleri öğrencileri, TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda 2 gümüş madalya ile Akdeniz Bölgesi'nin en çok madalya alan okulu oldu.

Ankara'da 5-6 Aralık 2015 tarihlerinde yapılan Ulusal Bilim Olimpiyatları'nın başarılı öğrencileri Antalya'da Uluslararası Bilim Olimpiyatları'na Yetiştirme Kampı'na çağrıldı. Öğrencilere, TÜBİTAK tarafından 30 Ocak-13 Şubat 2016 tarihlerinde 15 günlük bir program uygulandı. Bu programda öğrencilere, Türkiye'nin alanında öğretim üyelerince dersler verildi. Program sonunda düzenlenen törenle başarılı öğrencilere ödülleri, TÜBİTAK Bilim Adamı Yetiştirme Dairesi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Çufalı verdi. Özel Antalya Toros Akdeniz Fen ve Anadolu Liseleri öğrencileri Osman Berat Yıldırım ve Hakan Karakuş, gümüş madalya alırken, çok az bir farkla madalya kaçıran Mehmet Ali Şimşek milli takım seçmelerine davet edildi.

Özel Antalya Toros Akdeniz Fen ve Anadolu Liseleri Müdürü Ferhat Yıldırım, öğrencilerinin olimpiyatlarda güzel bir başarıya imza attığını söyledi. Öğrencilerini tebrik eden ve başarılarında emeği olan öğretmen ve velilerine teşekkür eden Ferhat Yıldırım, "Bu başarıların artarak devam etmesini temenni ederim. Okulumuz bugüne kadar ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarında kazandığı madalyalarla Akdeniz bölgesinin tek madalya kazanan okuludur." dedi.

Yıldırım, öğrencilerinin bundan sonraki aşamalarda da Antalya'yı en iyi şekilde temsil ederek, madalyalar kazandırmak için mücadele vereceklerini açıkladı.
CİHAN
<< Önceki Haber Toros Koleji, TÜBİTAK Matematik Olimpiyatları'nda 2 gümüş... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER